Jānis Irbe piedāvā noklausīties jauno dziesmu "Metro"

Jānis Irbe piedāvā noklausīties jauno dziesmu "Metro"

2016. gada rudenī Jānis publicēja dziesmu „Paskaties”. Dziesma veiksmīgi startēja LR6 (radio NABA) latviešu mūzikas top10, ieņemot vairākas reizes arī pirmo vietu. Dziesma veiksmīgi startēja arī radio SWH jaunās mūzikas „Priekšnama” topā, ierindojoties otrajā vietā, līdz ar to ieguva tiesības uzstāties „Priekšnama” lielkoncertā un nonākt radio SWH rotācijā.

Pēc  vairāku mēnešu darba ierakstu studijā pie jaunām dziesmām, Jānis piedāvā dziesmu „Metro”.  Jānim pašam ir grūti teikt par dziesmas stilu, bet var teikt, ka arī šī dziesma tā pat kā „Paskaties” ir ieturēta indie pop manierē, bet vairāk ir jūtama arī rokmūzikas ietekme un dažviet saklausāma  80 gadu mūzikas estētika.

Dziesma  „Metro” radās iedvesmojoties no kāda  notikuma ārzemēs. Dziesmā pieminētās robežas nav tikai robežas starp valstīm, bet robežas kuras dažkārt novelkam sev, līdz ar to sāpinot sevi un citus. Dziesmas galvenais vēstījums nebūt  tik asiem vienam pret otru un vairāk ieklausīties vienam otrā. Nav nozīmes vai tas ir darbā, mājās vai uz ielas.

Dziesmas mūzikas un teksta  autors Jānis Irbe. Dziesmā Jānis iespēlējis basģitāru, ģitāru un taustiņus. Liels paldies jāsaka studijas “SKAN” radošajai personai  - Jānim Dubavam, kura studijā  dziesma tika ierakstīta un aranžēta. Dziesmas skaņas inženieris un producents ir arī Jānis Dubavs, grupas Aurora ģitārists. Arī viņš iespēlēja ģitāras partijas, kuras ieņem būtisku lomu šajā skaņdarbā.

Dziesmas noformējumam Jānis izvēlējās kādu fotogrāfiju no paša fotografētajām un pēc apstrādes un dizaina elementu pievienošanas tā lieliski papildina un mudina iedziļināties dziesmas tekstā un paustajā vēstījumā.

 

Jānis ar savu pavadošo sastāvu Emīlu Enkuru un Valteru Vanagu koncertēja šī gada „Summer Sound” festivālā,  kāpjot uz „Priekšnama” skatuves, kā arī gleznainajā Bauskas pilsētas parkā, jau šo sestdien 5. augustā plkst. 17:00, Jānis sniegs koncertu festivālā „Bauska TasTe” arī uz „Priekšnama” skatuves.

Savukārt paralēli turpinās darbs pie dziesmas „Metro” video klipa, kuru septembrī  plānots prezentēt  kādā no Rīgas klubiem, bet par to informācija sekos tuvākajā laikā.

Nobeigumā nevar nepieminēt, ka Radio NABA šogad par godu latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150 gadu jubilejai realizē nekomercionālu projektu, kura ietvaros tiek plānots septembrī izdot elektroniskās deju orģinālmūzikas albumu ar Eduarda Veidenbauma vārdiem. Arī Jānis tika uzaicināts piedalīties šajā projektā.

Dziesmu lejupielādēt bez maksas var Jāņa Irbes Soundcloud.com un Bandcamp.com mūzikas profilos.


Pievieno komentāru:

Jaunākie ieraksti