Intars Busulis uzstājas vienā no Latvijas sētām ar solīto pārsteiguma koncertu

Intars Busulis uzstājas vienā no Latvijas sētām ar solīto pārsteiguma koncertu
Intars Busulis un Abonementa orķestris, ieskandinot rundeni un noslēdzot vasaras sezonu, sniedza pārsteiguma koncertu vasaras sākumā izziņotā konkursa uzvarētājas Solvitas Gindras svinībās - Upes svētkos, Zaļenieku pagastā, Bērzkrogā.  Konkurss tika organizēts sadarbībā ar saldējumu MĀJAS, kura ietvaros ikviens Latvijas iedzīvotājs, varēja pastāstīt par savām svētku svinēšanas tradīcijām ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem.

“Esam no sirds priecīgi par cilvēku atsaucību un iesūtītajiem svētku tradīciju stāstiem! Bija daudz iedvesmojošu, skaistu un interesantu stāstu, kuri atklāja, ka latvieši svin ne tikai tradicionālos, visiem zināmos svētkus, bet rada arī paši sev nozīmīgas dienas. Saldējuma MĀJAS komandai izvēlēties vienu uzvarētāju bija grūti, jo katrs stāsts šķita īpašs un iedvesmojošs! Taču beigu beigās mūs uzrunāja ģimeni vienojošas tradīcijas. Tās atklāja, cik maz patiesībā vajag, lai paveiktu lielas un skaistas lietas – vai tas būtu kāds praktisks darbs, ko pēc tam kopā atzīmēt, vai vēl svarīgāk, sirds siltums un atcerēšanās par savējiem no gada uz gadu. Paldies visiem, kas piedalījās!” Kristīne Mūrniece, Unilever saldējumu kategorijas mārketinga vadītāja.

Konkursa uzvarētāja Solvita savā pieteikumā rakstīja, ka tieši stipras ģimenes veido paliekošas tradīcijas. Viņu tradīcija nav sena un ir pašu izdomāta, bet jau iemīļota. Zaļenieku pagastā, Bērzkrogā 1930. gadā atradās krogs un kultūras dzīvi svinējuši Rainis un Aspazija, par ko liecina Raiņa stādītais ozols, taču no Aspazijas liepas aug atvase. Māju pakalnē garām plūst upe Tērvete, kura kādreiz bija plata un ar smilšainu peldētavu. Laikam ritot un bērniem augot, arī upe Tērvete pamazām aizaugusi, krasti kļuvuši brikšņaini, nātru un dadžu apsēti. Pirms trim gadiem, kādā jūlija sestdienā, kad satikās brālēns un māsīca, radās doma sakopt upi, tās krastu un pēc tam, kā jau pēc kārtīgas talkas – svinēt, nodēvējot svētkus par Upes svētkiem.

Uzvarētāji tika izvēlēti nevis pēc svētku mēroga, bet tā, cik īpašu nozīmi svētkiem dalībnieki piešķīruši. Nākamo četru aizkustinošāko stāstu autori dāvanās saņēma saldējumu MĀJAS un Intara Busuļa albumu “Nākamā pietura” - Dita Jansone, kura pastāstīja par tradicionālo klases salidojumu Jelgavā; Agnese Skirmane, kura pastāstīja par ģimenes svētkiem Bruknas muižā; Jānis Tikums, Ilze Krieviņa un Rita Krieviņa, kuri dalījās ar ģimenes svētku svinēšanas tradīcijām un plānotajām kāzām; Diāna Lūse, kura pastāstīja par Ražas svētkiem Mārupē.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku