Ivars Sudmalis un Katrīna Kabiņecka iepazīstina ar dziesmu "Vilcieni"

Ivars Sudmalis un Katrīna Kabiņecka iepazīstina ar dziesmu ‘Vilcieni’

Ivars Sudmalis un Katrīna Kabiņecka iepazīstina ar dziesmu "Vilcieni".

Ivars Sudmalis pirms gada apaļo dzimšanas dienu sagaidīja ar savu pirmo autoralbumu "Vīna glāze", kā arī ar grandiozu koncertu Liepājas olimpiskā centra Rožu zālē, kurā uz skatuves kāpa daudzi Latvijā zināmi un mazāk zināmi mākslinieki – draugi, to skaitā Katrīna Kabiņecka, kura koncertā gan bija visu mākslinieku fona dziedātāja, gan arī kā soliste izpildīja arī albumā viņas iedziedāto dziesmu "Vilcieni", pierādot savu talantu un spējas iejusties jebkurā muzikālā lomā. Kaut arī Ivars pēdējā laikā biežāk raksta tekstus citiem autoriem (piemēram, vairumam pēdējo Fēliksa Ķiģeļa dziesmu), tomēr ar dziesmu "Vilcieni" bija cits interesants stāsts. Jo šī ir pirmā un vienīgā dziesma, kurā kā teksta autoru viņš pieaicināja Latvijā tik iecienīto un populāro tekstu autoru Guntaru Raču. Un sanāca tas tādēļ, ka Ivars šo dziesmu pirms vairākiem gadiem bija sarakstījis ar tekstu angliski, un šādās situācijās, kad dziesma jau ir ‘saaugusi’ ar oriģinālo tekstu, ir tik grūti to uzrakstīt savādāku, citā valodā. Tādēļ Ivars vērsās pie sena drauga – Guntara, kurš ļoti ātri atrada stāstu, ko šajā dziesmā izstāstīt. Par šo atgadījumu teksta autors stāsta:

"Piedāvājums uzrakstīt dziesmas vārdus nāca negaidīti, jo Ivars pats raksta vārdus citiem izpildītājiem. Lai arī tas bija neliels “lēciens nezināmajā”, jo es īsti nezināju, kas izpildīs dziesmu, piekritu pamēģināt. Par rezultātu lai spriež klausītāji. Stāsts ir par mūžīgo atnākšanu un aiziešanu, kas bieži vien ir viens un tas pats". 

Ivars katrai albuma dziesmai īpaši piemeklēja izpildītāju, un konkrēti "Vilcienu" gadījumā viņam pat nebija lielu šaubu par Katrīnu, kuru pazīst jau ilgāku laiku un ir sadarbojušies vairākos citu mūziķu ierakstos, kur viņa ļoti veiksmīgi piedalās kā piedziedātāja. Bet tai pat laikā jaunā dziedātāja sevi realizē dažāda veida muzikālajās izpausmēs. Profesionālās muzikālās zināšanas arvien papildina, un pašlaik studē džeza un populārās mūzikas dziedāšanu Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Paralēli iesaistās projektos un muzicē dažādos sastāvos, veidojot gan džeza, gan populārās mūzikas programmas, kā arī sadarbojas un muzicē kopā ar citiem mūziķiem. Kā jau minēts iepriekš, uzstājusies gan kā bekvokāliste ierakstos un koncertos, gan kā soliste kopā ar dažādiem Latvijā pazīstamiem komponistiem un dziedātājiem, piemēram, Uldi Marhileviču, Renāru Kauperu, Jāni Stībeli, Ralfu Eilandu un daudziem citiem, kā arī regulāri sadarbojas un uzstājas kopā ar Melngaiļskolas bigbendu, veiksmīgi piedaloties festivālos un dažādās koncertprogrammās.
Šo dziesmu var atrast Ivara Sudmaļa autordziesmu albumā ‘Vīna glāze’, ko pieprasīt visos mūzikas tirdzniecības veikalos Latvijā, to skaitā muzikaspasaule.lv, kā arī digitāli pieejama iTunes, Amazon, un visos lielākajos straumēšanas servisos kā Spotify, Deezer, GooglePlay utt..

 

 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku