Indīroka grupa "The Black Pockets"izdod pirmo singlu latviešu valodā

Indīroka grupa "The Black Pockets"izdod pirmo singlu latviešu valodā

Indīroka grupa "The Black Pockets"izdod pirmo singlu latviešu valodā.

9. aprīlī, apvienība "The Black Pockets" klausītājiem nodod savu pirmo singlu latviešu valodā. Brilles rozā ir Prāta Vētrai. Rozā lietus - tas ir Opus Pro. Normunda Rutuļa apdziedātajai meitenei rozā principā ir viss. Grupai "The Black Pockets" ir spogulis, "Spogulis rozā".

"Spoguļi paši par sevi ir trausli, nepielūdzami, bet galvenais - patiesi. Patiesību nevar apslēpt ne drēbju kārtas, ne makijāžas bagātīgums. Bet viens ir skaidrs, rozā spogulis tevi mīlēs un atbalstīs vienmēr,"

dziesmas pamatdomu skaidro grupas dziedātājs Rūdolfs.

Dziesma, līdzīgi kā grupas muzikālā daiļrade, ir eksperiments, taču šoreiz tika eksperimentēts arī ar valodas izvēli. Šī ir pirmā grupas dziesma latviešu valodā.

"Sarakstīt dziesmas tekstuālo daļu pašu mēlē daudziem vietējiem māksliniekiem ir liels izaicinājums, kuram arī mums bija jānobriest. Kompozīciju veidojām sarkastiski, humors ir labs veids, kā izvairīties no neveikliem brīžiem valodas lietojumā. Pēdējā laikā latviešu mūzikas trends ir izmantot latviešu dzejnieku darbus dziesmu tekstos, kā arī atdziedāt "klišejiskus" popmūzikas tekstus, mēs tā negribējām,"

turpina Rūdolfs.

Līdz ar pirmo dziesmu latviešu valodā grupa izdod arī videoklipu. Tas veidots pēc labākajām DIY jeb dari pats tradīcijām, ar budžetu, kurš nepārsniedza spoguļu bumbas īres maksu un elektrības rēķinu. Dziesmas saturs atspoguļojas video, tik tiešām...atspoguļojas. 

Ar pirmo singlu "As Fast as I Can" mūziķi iepazīstināja pirms diviem gadiem, un uzreiz tika salīdzināti ar grupas "Two Door Cinema Club" skanējumu, turpretī turpmāk izdotie singli "60s’ un "Characters" iezīmēja vintage rock šķautnes grupas darbībā.

Visus singlus iespējams bez maksas lejupielādēt internetā -  theblackpockets.bandcamp.com, kā arī klausīties lielākajās straumēšanas vietnēs.

Grupu The Black Pockets veido četri vīri – Rūdolfs, Jānis, Artūrs un Arturs. Tās darbības pirmsākumi rodami 2012. gadā, ik pa laikam izdodot pa kādam singlam “indie/rock/mazliet psihodēlija” žanrā. Grupas daiļradi ietekmējušas tādas mūsdienu indīroka apvienības kā Arctic Monkeys un Vampire Weekend, kā arī sešdesmito gadu rokmūzikas leģendas - The Kinks, The Beatles un The Who.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku