"Dzelzs vilka" koncertos svinēs Jura Kaukuļa jubileju

"Dzelzs vilka" koncertos svinēs Jura Kaukuļa jubileju .

"Dzelzs vilka" koncertos svinēs Jura Kaukuļa jubileju .

Ziemas nogalē un pavasarī latviešu rokgrupa "Dzelzs vilks" aicina uz grupas solista un dziesmu autora Jura Kaukuļa pusgadsimta dzimšanas dienas koncertiem, kas no 8. februāra līdz 18. aprīlim notiks Liepājā, Skrīveros, Valmierā, Jelgavā, Cēsīs, un Rīgā.

"Šīs būs viens no nebeidzamajiem mēģinājumiem noķert dzīvās mūzikas skaņās manu nemierīgo laikmeta sajūtu šajā dzīves posmā – tās radītāji ir arī mani cīņubiedri mūzikā un visi tie ļaudis, kurus laimīgi saucu par klausītājiem. Koncertos ceru viņus satikt – dažādu vecumu, dažādu pārliecību draugus, kuri mīl gan trakulīgi dejot, gan sēdvietās mierīgi klausīties,"

par koncertiem saka Juris Kaukulis.

Koncertos skanēs sulīgākās dziesmas no dažādiem "Dzelzs vilka" daiļrades posmiem, tāpat fanus priecēs Jura Kaukuļa radītās populārākās kompozīcijas un pavisam jaunas dziesmas. Koncertos izskanēs arī dziesmas, tapušas radošās sadarbībās kopā ar dažādiem māksliniekiem.

2020. gada februārī rokgrupas "Dzelzs vilks" vadošais solists un ģitārists svin 50. dzimšanas dienu. Jura Kaukuļa balss tembrs, harizmātiskā uzstāšanās maniere un nebeidzamā enerģija ārpus standartiem nav sajaucama ne ar vienu citu - ne velti 90. gados viņš alternatīvajā metālmūzikas skatuvē dēvēts par Panku.

Jura dibinātā "Dzelzs vilks", kas, gadiem ejot, kļuvusi arī par paša mūziķa alter ego, ir viena no populārākajām Latvijas rokgrupām, kas saņēmusi ievērojamu skaitu apbalvojumu gan par labākajiem roka un folka albumiem, gan dziesmām. Grupu Juris Kaukulis dibināja 1991. gadā dzimtajā Mālpili. Pats grupas līderis bija metālmūzikas fans un arī jaundibinātā grupa spēlēja "death metal". Šobrīd 90. gados izdotajiem albumiem "Mirušās kaijas" un "Palodze" ir Latvijas metālmūzikas kulta ierakstu statuss.

Uz plašāka popularitātes viļņa "Dzelzs vilks" Jura vadībā nokļuva pēc tūkstošgades mijas, līdz ar albumiem "Lai arī tu būtu ar mani" (2001) un "Ļauj man tevi" (2003), kam sekoja "Manās mājās sieviešu nav" (2004), "Sārtā rītausma" (2007) un Dailes teātra izrādei "Tas trakais, trakais Harijs" rakstītais albums "Dzelzs vilka teātris" (2009). Šajā laikā tapa arī latviešu folkloras iedvesmotie albumi "Vakara zvaigzne" (2005) un "Uijā, uijā nikni vilki" (2008), kā arī rokmūzikas albumus "Dzīvnieks pilsētā" (2011) un "Perfekta rītdiena" (2014) un labāko dziesmu izlase dubultalbumā "Dziesmas pilnmēness naktī" (2016).

Paralēli Juris Kaukulis rakstījis mūziku teātra izrādēm Dailes un Leļļu teātros ("Man arī būtu bail", "Tas trakais, trakais Harijs", "Riķa un niķa stiķi", "Makss un Morics", "Puscilvēki"), kā arī mūziku dejas izrādēm, kinofilmām un televīzijas seriāliem ("Šķiršanās formula", "16+"), kā arī pats nokļuvis aktiera lomā, atveidojot vienu no galvenajām lomām Andreja Ēķa filmā "Klases salidojums".

Jauni radoši meklējumi likuši izveidot arī jaunfolka mūzikas projektu "Jauno Jāņu orķestris", izdodot albumus "Kālabad" un "Ieviņa". Kopā ar JJO radīts skaņu celiņu Rozes Stiebras Latvijas simtgades animācijas filmai "Saule brauca debesīs".

Koncerti notiks 8. februārī Liepājā, "Fontaine Palace"; 14. februārī Skrīveru kultūras centrā; 15. februārī Valmieras kultūras centrā; 22. februārī Jelgavā, "Melno cepurīšu balerijā"; 29. februārī Cēsīs, "Fonoklubā"; 18. aprīlī Rīgā, Mūzikas namā "Daile".


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku