Iznākusi dziedātājas Aijas Rimšas dziesmu klade

Iznākusi dziedātājas Aijas Rimšas dziesmu klade

Š.g. 25.septembrī dziedātājai Aijai Rimšai (1967 – 2005) būtu tikai 50… Lai arī pagājuši 12 gadi, kopš Aija atdusas Dieva dārzos, Aijas dziesmas ir tikpat iemīļotas un populāras kā toreiz, kad tās radās, kad skanēja pašas Aijas dziedātas, kad iznāca kasetes, kad tika rīkoti neskaitāmi koncerti un balles. Aijas atcerei Latgolys entuziastu grupa Biļdis izdevusi grāmatu – “Aijas Rimšas dziesmu klade” (sak. Ineta Atpile-Jugane).

Aijas dziesmu klade ir likumsakarīgs iepriekšējā projekta - dokumentālās filmas par Aiju Rimšu “Īsamirdzi zvaigznem leidza” (2015) - turpinājums. Pēc filmas izveides un vairāk kā 60 izrādēm visā Latvijā bija pārliecība, ka jārealizē ideja par Aijas autordziesmu tekstu izdošanu grāmatā. Aijas autordziesmu klade ir kā Aijas dziesmu tekstu apkopojums- lai varētu dziedāt līdzi, lasīt, iedziļināties  Aijas tekstos kā literāros darbos. Aijas dziesmu kladē iekļautas dziesmas no visiem 7 autordziesmu albumiem to iznākšanas secībā; albumos neiekļautās dziesmas, kuras ierakstītas studijā, populāras un skan radio; tās, kuru melodijas dzirdētas Aijas ballēs, kādā videofragmentā noskatāmas un tāpēc nepazaudētas; tādas, kuru teksti palikuši kā uzmetumi uz lapiņām, receptēm otrā pusē, bet kuru melodijas zināja un paņēma līdzi tikai Aija… Tām, domājams, vēl ceļš ejams nākotnē kādā no nākamajiem projektiem, kuros atgādināt par Aiju.

“Kas dzīvē ir tas vērtīgākais? Protams, mīlestība! (..)Tomēr lielākoties viss atspoguļo pašu Aiju, dvēseliski tik bagātu, jūtīgu, izdzīvojošu katru savas īsās dzīves dienu. Ilgas, maigums, sāpes, cerības, vilšanās, prieks un daudz, daudz sirds siltuma – tas viss Aijas Rimšas dziesmās savijies raibā kamolā, kuru nu iespējams šķetināt vaļā viņas Dziesmu kladē”- tā muzikiloģe Daiga Mazvērsīte raksta grāmatas pēcvārdā.

Aijas dziesmas var vai nu mīlēt līdz kaulam, vai nemaz. Citādi nevar un nevajag. Bez pustoņiem. Lai Aijas dziesmu teksti atver kādas neatvērtas vai aizmirstas durvis katra sirdī!

Ineta Atpile-Jugane, projekta ideja autore, klades veidotāja Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Aijas Rimšas biogrāfiskie dati – Aija dzimusi 1967.g. Rēzeknē. Mācījusies un beigusi Rēzeknes 1.vidusskolu. Mūziku apguvusi pašmācības ceļā. Akordeonu iemācījusies spēlēt 5 gadu vecumā. Strādājusi Makašānu vidusskolā par vācu valodas skolotāju, REBIR, Ozolmuižas pagastā par kluba vadītāju. Aijai piedzimuši 3 dēli.

Dziedātāja mūžībā pēc smagas slimības aizgājusi 2005.g. 14.oktobrī. A.Rimša atdusas Rēzeknes novada Ozolmuižas kapos.


Pievieno komentāru:

Jaunākie ieraksti