Karlīna un Artūrs Jenots nodod klausītāju vērtējumam dziesmu “Vēl viens lietus”

Karlīna un Artūrs Jenots nodod klausītāju vērtējumam dziesmu “Vēl viens lietus”.

Karlīna un Artūrs Jenots nodod klausītāju vērtējumam dziesmu “Vēl viens lietus”.

Klajā tiek laista viena no dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” sestās sesijas laikā sarakstītajām dziesmām “Vēl viens lietus”. Dziesmu radījusi jaunā dziedātāja Karlīna Šēnknehte kopā ar komandas biedriem – multimākslinieku Artūru Jenotu un producentu Armandu Varslavānu.  

Dziesmas kopējā ideja ir Artūra Jenota (iepriekš zināms ar skatuves vārdu Ipstens Kūns) radīta, un aptuveni pusotru mēnesi tā ik pa laikam par sevi atgādināja, taču mirklī, kad kopā sanāca šis trio – Artūrs, Armands un Karlīna, šī ideja kļuva par ko vairāk. Kā atklāj paši autori:

“Mēs sapratāmies momentā un jau pirmās darba stundas laikā bija skaidrs, ko gribam izveidot. Dziesmā ir dzirdams viss – pilsēta, daba, attiecības, atpūta, problēmas un gaisma.” 

Dziesmas vēstījums tieši izteikts tās vārdos:

“Tu vari man sist, es varu krist, bet es nesaplīstu.”

Tā ir par attiecībām un paralēlēm attiecībās. Par to, cik tās reizēm var būt sāpīgas, sarežģītas, par to – cik daudz mēs tajās pieļaujam. Mēs varam izturēt ļoti daudz un pat “dienās, kad līst”, viss ir atkarīgs no mums ar domu – vai mēs spēsim saredzēt labo un izturēt? Lai gan dziesmā ir saklausāmas dažādas nozīmes un interpretācijas, autori cer, ka katrs klausītājs spēs paņemt sev būtiskāko un izprast to tā, kā konkrētajā brīdī jūtas.

“Satiekoties uz šādu darba procesu ar svešiem cilvēkiem, tā ir ļoti liela izkāpšana no savas komforta zonas. Sākumā man bija bail, ja nu nevarēsim saprasties, jo nepazinām viens otru. Pirmajā mirklī bija grūti atvērties, bet, man šķiet, mēs mistiskā kārtā salikāmies ļoti labā komandā. Komunikācija notika viegli un plūstoši, nebija nekādu ķildu, kašķu vai nesaprašanos, šo gabalu rakstot. Mana komanda bija brīnišķīga. Artūrs Jenots – es teiktu, ka viņš ir dzejnieks, kas viņu padara ļoti īpašu. Viņš ir ļoti lirisks un emocionāls, kā arī patiess tajā, ko raksta, ļoti pozitīvs, radošs un talantīgs. Savukārt Armands Varslavāns ir mūziķis, kurš vienmēr meklē jaunus izteiksmes līdzekļus mūzikā, viņš ir ar savu gaumi un diezgan lielu paškritiku, līdz ar to kopā visādi eksperimentējām. Un visi uzskatām, ka mums izdevās – skaņdarbs ir atšķirīgs,”

atklāj Karlīna.

“Marss bija retrogrādā, un mēs satikāmies īstajā vietā un laikā, īstajos laikapstākļos un ar īstajiem vārdiem kabatās,”

dziesmas radīšanas procesu raksturo Artūrs Jenots.

“Milzīgs paldies mūzikas rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” organizatoriem, ka ļāva šim notikt,”

pateicas Artūrs, Armands un Karlīna.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku