Imants Daksis publicē skumju Ziemassvētku dziesmu un videoklipu

Imants Daksis publicē skumju Ziemassvētku dziesmu un videoklipu.

Imants Daksis publicē skumju Ziemassvētku dziesmu un videoklipu.

Skaņdarba skanējumu veido kokle apvienojumā ar kontrabasu, ūdenī dancinātiem šķīvīšiem un citiem interesantiem skaņu efektiem. 

Dziesmas “Spoks” mūzikas un vārdu autors un izpildītājs Imants Daksis vēsta:

“Šī dziesma ir ļoti skumjš stāsts par mazu bērnu un viņa dvēseles ceļiem - šūpuļdziesma dvēseles vientulībai. Spoks ir tēls, kas ir saglabājis savu apziņu, bet zaudējis iespēju savās emocijās, jūtās un atmiņās dalīties ar apkārtējiem”. 

Videoklipa autore un režisore Lena Sme savā darbā ir izmantojusi personīgo ģimenes video arhīvu, kas uzņemts 80. gadu vidū ar Aurora LOMO kameru uz 8 mm kinolentes; attēls ir saglabāts autentisks, digitāli neapstrādāts. Šis videoklips ir mākslinieces veltījums mūsu katra bērnības klīstošajam garam, kas palīdz pamanīt šķietami nesvarīgajā kaut ko ļoti būtisku.

“Spoks” ir singls no Imanta Dakša gaidāmā albuma “Vientuļās revolūcijas”, kuru ievadīja mūziķa šogad izdotais minialbums “Ilgais ceļš kapos”.

Skaņdarba ierakstā piedalījušies: Imants Daksis (balss, ģitāra un skaņu efekti), Krīstīne Ādmine-Liepa (kokle), Toms Valmiers (kontrabass), Mikus Čavarts (perkusijas), Elizabete Helmane (balss), Mārtiņš Krastiņš (skaņu producents). Ieraksts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Videoklips radīts sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu un tās vadītāju Mārtiņu Ratniku.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku