Ar singlu “Zvaigznes” debitē jaunā dziedātāja

Ar singlu “Zvaigznes” debitē jaunā dziedātāja.

Ar singlu “Zvaigznes” debitē jaunā dziedātāja.

Ar singlu “Zvaigznes” debitē jaunā dziedātāja, dziesmu autore Keitija.

“Man mūzika šķiet kā kriptēta valoda, kas tomēr ir saprotama visiem. Es caur to varu mēģināt translēt savas un sev apkārt klīstošās sajūtas. Klausītājs – pats var izvēlēties, ko sadzirdēt un ar ko rezonēties.”

saka mūziķe. Ja divos vārdos skaidrotu Keitijas mūziku, tad tie būtu: ģeniāla vienkāršība. Kad sarežģīti ir izstāstīt, bet pavisam vienkārši sajust.

Keitija ir beigusi Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas flautas specialitātes klasi. Savas muzikālās gaitas turpināja folkloras kopā “Kokle”, kur iepazina latviešu tradicionālās dziedāšanas tehnikas un apguva kokles un citu instrumentu spēli.

Dziesma tapusi sadarbībā ar mūziķēm Viju Moori (perkusijas) un Smarandu Iftime (čells), kuras šobrīd studē Sibēliuss mūzikas akadēmijā, Helsinkos. Ierakstu veikšana un miksēšana sadarbībā ar Didzi Kikustu un Grupa Jānis. Vizuālo noformējumu veidoja māksliniece Idil Epikmen (Arts University Bournemouth, Lielbritānija).

Kāda latviešu teika par zvaigžņu rašanos stāsta, ka, kad puišiem jājot pieguļā satumsis, tie sametuši ogles debesīs un tās vairs nav kritušas lejā. “Zvaigznes” ir kā saldsērīgs secinājums, kopsavilkums, atskatīšānās uz vēl līdz galam nesadzijušām sirdsāpēm.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku