Ģitārists Reinis Jaunais publicē jaunu video – "Dejas epidēmija"

Ģitārists Reinis Jaunais publicē jaunu video – "Dejas epidēmija".

Ģitārists Reinis Jaunais publicē jaunu video – "Dejas epidēmija".

Ģitārists Reinis Jaunais kopā ar komandu laidis klajā jaunu video, kas tapis dziesmai "Dejas epidēmija". Video filmēts dažādās vietās Pārdaugavā.

Pārdaugavu mūziķis sauc par mājām. Pats Reinis Jaunais ir audzis Imantā, bet jaunībā daudz laika pavadīts ballējoties Zolitūdē, Ziepniekkalnā un Zasulaukā. Taču video veidotājiem – Laimai Jaunajai un Reinim Jaunajam – šī dziesma un arī video vairāk asociējas ar šī brīža epidēmiju un neseno mājsēdi, kad bijām iesprūduši savās mājās, savos mikrorajonos un nekāda pulcēšanās un dejošana nebija atļauta.

Kā vēsta autors, dziesma tapusi iedvesmojoties no kāda patiesa sociāla fenomena - dejas epidēmijas (jeb dejas mēra). Tā gadījumi notikuši vairākās vietās Eiropā laikā no 14. līdz 17. gadsimtam. Viens dokumentēts gadījums bijis Svētās Romas Impērijā 1518. gadā, kad ap 400 cilvēki Strasbūrā (mūsdienu Francijā) vairākas dienas pēc kārtas ne ēduši, ne dzēruši, bet dejojuši bez apstājas. Tas noticis bez mūsdienās nepārprotami izskaidrojama iemesla.

Reinis par video stāsta:

''Te nu beidzot rezultāts tam, ka es pāris nedēļas skraidīju apkārt pa dzimto Pārdaugavu smieklīgā, zaļā kostīmā.''

Savukārt video veidotāja Laima Jaunā piebilst:

''Šis video bija diezgan liels izaicinājums gan video filmēšanas, gan montāžas procesā. Reinim filmēšanas laikā bija ilgu laiku jāpavada un arī jāspēlē ģitāra spilgti zaļā kostīmā. Jāteic, ka ārā bija agrs pavasaris un laikapstākļi mūs īpaši nežēloja. Arī reakcija no apkārt esošajiem cilvēkiem bija lieliska – daudzus zaļais cilvēciņš uzjautrināja un bērni metās dejot līdzi. Video mēģinājām attēlot šīs pandēmijas un mājsēdes sajūtas, kad ļoti, ļoti gribās satikt draugus un tā kārtīgi iztrakoties, bet katrs esam piesieti savam rajonam un tas īsti nav iespējams.''

Daži no filmēšanas aizkadriem arī manīti nofilmēti vai nofotografēti garāmgājēju soctīklos, kuri, iespējams, īsti nesaprata, kas notiek.

Dziesmas ierakstā piedalījušies divi viesmākslinieki – ungāru vijolnieks Balazs Danko, kurš pārsvarā spēlē kamermūziku, taču šajā dziesmā demostrē, ka var arī iespēlēt enerģisku un blūzīgu solo, kā arī šobrīd Beļģijā dzīvojošā flautiste Ieva Supjeva, kura savulaik ar Reini spēlējusi projektos "Young & The Oak People" un ''Draugu orķestris''. Video gan viņus mēģināja atveidot pats Reinis, jo ceļojumu ierobežojumu dēļ viesmāksliniekus uzaicināt uz Latviju būtu bijis pārāk sarežģīti. Savukārt ģitāras partijas Reinis izpilda cilpošanas tehnikā, koncertos uz vietas ierakstot un atskaņojot dažādas muzikālas frāzes, tā panākot pilnas grupas skanējumu.

Dziesma iekļauta Reiņa Jaunā 2020. gada nogalē izdotajā albumā "Zeme".


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku

Auzins - LielaPlusma 250

Līgo balle 2021

JazzInLatvia - may