Basisģitārista Riharda Rikmaņa projekts “Ričiņš un Ričiņš” publicē videoklipu savai pirmajai solo dziesmai – pandēmijas spogulim “Flēdermausis”

Basisģitārista Riharda Rikmaņa projekts “Ričiņš un Ričiņš” publicē videoklipu savai pirmajai solo dziesmai – pandēmijas spogulim “Flēdermausis”

Basisģitārista Riharda Rikmaņa projekts “Ričiņš un Ričiņš” publicē videoklipu savai pirmajai solo dziesmai – pandēmijas spogulim “Flēdermausis”

Basģitārista Riharda Rikmaņa solo projekts “Ričiņš un Ričiņš” izdod videoklipu dziesmai “Flēdermausis”, kam, kā pats autors stāsta, “nav nekāda sakara ar līdzīgi nosaukto leģendāro Raimonda Paula dziesmu”, toties ir liela saistība ar šā brīža situāciju pasaulē un projekta topošo solo albumu.

Ikdienā Rihards Rikmanis pelna iztiku ar tulkošanu, spēlē basģitāru rokgrupā “Pussy Rock”, kā arī ir piedalījies un piedalās dažādos projektos kā basģitārists “pēc izsaukuma”, tai skaitā ņūmetāla apvienībā “Like2K”, logopēdiskā roka ansamblī “Tūkstoš ceļi”, ballīšu ansamblī “Kotlešu mākslinieki” un citos sastāvos.

Projekts “Ričiņš un Ričiņš” aizsākās ap 2020. gadu, kad, sākoties pandēmijai un ikdienišķajam dzīves ritmam apstājoties, Rihards Rikmanis attapās, ka “no mazliet padzīvojuša jaunieša gluži nemanāmi ir kļuvis par onkuli vidējos gados,” un nolēmis, ka pienācis pēdējais laiks atstāt aiz sevis kaut ko paliekošu. Pēc vienatnē tēva mājā Kurzemes laukos pavadītas 2020. gada vasaras Rihards vērsās pie mūziķa un ierakstu producenta Artūra Strautiņa ar nolūku iemūžināt laika gaitā tapušās muzikālās idejas. Ja neskaita Annas Paulas Pujēnas, kura iedziedājusi bekvokālu, un Artūra Strautiņa veikumu šīs dziesmas tapšanā, visas dziesmā dzirdamās partijas ir ne tikai sacerējis, bet arī iespēlējis un, pašam par pārsteigumu, iedziedājis, (jo līdz šim to nekad nebija atļāvies), Rihards pats. Tas tad arī kalpojis par iedvesmu projekta nosaukumam “Ričiņš un Ričiņš”.

Dziesma “Flēdermausis” ir apolitiski nenopietns apcerējums par dzīvi pandēmijas laikā un par tās pirmsākumos populāro sērgas izcelsmes teoriju. Tās ierakstā piedalījās Rihards Rikmanis (balss, ģitāra, bass, mutes ermoņikas, vargāns), Anna Paula Pujēna (balss) un Artūrs Strautiņš (skaņu inženierija, producēšana).

Savukārt dziesmas videoklips ir teatrāls tās teksta atainojums, kas uzņemts Juglas mežā 2021. gada vasarā. Klipa scenāriju veidoja Anna Paula Pujēna, Kristaps Vegners, Rihards Rikmanis un Diāna Daukste. Klipa režisore un operatore ir Anna Paula Pujēna, grima māksliniece Vija Kļavinska un aktieri Rihards Rikmanis, Matīss Millers, Diāna Daukste, Darja Vetrova, Kristaps Vegners un Georgs H. Āva.

Viens no projekta “Ričiņš un Ričiņš” mērķiem 2022. gadā ir izdot debijas albumu “Ričiņš”, kurā tiks iekļauta arī dziesma “Flēdermausis”, taču, kā saka Rihards, “tas ir tālu, un līdz tam laikam vēl ir jānodzīvo”, tādēļ par to informācija vēl sekos.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku