“Ko tie puiši skaņi dzied?” – ar jaunas dziesmas video sevi piesaka mūziķu apvienība “AKA”

“Ko tie puiši skaņi dzied?” – ar jaunas dziesmas video sevi piesaka mūziķu apvienība “AKA”

“Ko tie puiši skaņi dzied?” – ar jaunas dziesmas video sevi piesaka mūziķu apvienība “AKA”

Dziesmas teksts sasaucas ar notikumiem pasaulē un aicina vaļā acīm skatīties nākotnē, ieklausoties mācībās, kuras mums sniedz mūsu tautas gudrība.
Ar jaunas dziesmas “Ko tie puiši skaņi dzied?” ierakstu un mūzikas video, savu topošo, latviešu dainām veltīto oriģinālkompozīciju un aranžiju programmu piesaka mūziķu apvienība “AKA”. Tajā apvienojušies džeza mūzikas lielmeistari Atis Andersons un Kaspars Kurdeko, kuru vārdi labi pazīstami Latvijā un ārpus tās, un jaunā dziedātāja Aleksandra Špicberga.
Ata Andersona vārds šovasar izskanējis īpaši plaši, saistībā ar klajā nākušo džeza mūzikas albumu “Atis Andersons Organ Trio: Organic City”, ko pamanījuši un atzinīgi novērtējuši hammond ērģeļu mūzikas cienītāji Latvijā un aiz tās robežām. Atis pamatoti tiek saukts par hammond ērģeļu pionieri, celmlauzi Baltijā. Arī jaunās dziesmas ierakstā klausītāji var baudīt Ata virtuozo spēli.
Kaspars Kurdeko labi zināms, kā izcils sitaminstrumentālists. Kaspars muzicējis neskaitāmos mūzikas projektos, bet šobrīd mērķtiecīgi un apzināti iet savu ceļu kompozīcijā. Kaspars komponējis mūziku vairākām kinofilmām un laikmetīgās dejas izrādēm. Arī dziesmas “Ko tie puiši skaņi dzied?” mūzikas autors ir Kaspars Kurdeko.
Aleksandru Špicbergu klausītāji iepazinuši kā silta un spēcīga balss tembra īpašnieci un daudzpusīgu mūziķi, kurai vienlīdz tuva akadēmiskā, tautas un garīgā mūzika. Projektā AKA Aleksandra izaicina sevi muzicēt kopā ar tik pieredzējušiem mūziķiem, kā Kaspars un Atis un mācīties no viņiem.
AKA apzināti veidojusies kā brīva telpa pieredzē balstītu jaunu muzikālu risinājumu meklējumiem. Apvienībā AKA, līdzīgi kā ūdenskrātuvē, kopā satecējušas mūziķu atšķirīgās pieredzes, dažādie mūzikas un spēles stili un pieejas.
Līdzīgi kā akas rok tik ilgi, līdz tiek atrasts nevainojami skaidrs, tīrs ūdens – tā arī mūziķi savos meklējumos nebaidās “rakt dziļi” – un, meklējot pēc jaunā, pievērsušies saknēm – latviešu tautas dainām kā neizsmeļamai melodikas, lirikas un vieduma krātuvei.
Dziesmas “Ko tie puiši skaņi dzied?” teksts sasaucas ar notikumiem pasaulē un aicina vaļā acīm skatīties nākotnē, ieklausoties mācībās, kuras mums sniedz mūsu tautas gudrība. “Ko tie puiši skaņi dzied?” ir pirmais singls no topošā albuma, kuru plānots izdot nākamā gada pavasarī. Albumā būs iekļautas visu trīs mūziķu oriģinālkompozīcijas un tautasdziesmu aranžijas. “Ko tie puiši” ieraksta skaņu režisors ir Toms Lisments, ieraksts veikts Rīgas Kinostudijā, video autori: Una Cekule, Aleksandrs Okonovs un Kārlis Zemītis, producente Māra Špicberga.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku