Atskats uz festivāla "Rīgas Ritmi" preses konferenci

Atskats uz festivāla "Rīgas Ritmi" preses konferenci

Atskats uz festivāla "Rīgas Ritmi" preses konferenci.

12. jūnijā restorāna "Kaļķu vārti" jumta terasē norisinājās festivāla "Rīgas Ritmi" preses konference. Tajā piedalījās gan festivāla rīkotāji, gan atbalstītāji, tajā skaitā ASV vēstniecības, Ķīniešu Kultūras centra, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Rīgas domes Kultūras pārvaldes pārstāvji. Preses konferencē uzstājās arī vieni no festivāla dalībniekiem "Radio Trio" kopā ar pavadošajiem mūziķiem Andri Grunti un Viktoru Ritovu.
Festivāls šogad atzīmē džeza simtgadi Eiropā, tādēļ galvenie "Rīgas Ritmu 2019" mākslinieki būs no šā mūzikas žanra dzimtenes Ņūorleānas. Arī preses konference norisinājās minētajai pilsētai raksturīgi karstos laikapstākļos, jau gana labi ieskicējot no 2. līdz 6. jūlijam sagaidāmās muzikālās sajūtas. 

"Mākslinieki, kuru priekšnesumus redzēsim jūlija sākumā ir ilgstoši meklēti un ilgstoši uzrunāti,"

 teica festivāla mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns.

"Viens no Ņūorleānas māksliniekiem festivālā būs par devīto pasaules brīnumu nodēvētais Džons Klīrijs, kurš ieguvis arī "Grammy" apbalvojumu. Viņa spēles stils ir uzskatāmi pamācošs, kā tiek veidota laba mūzika. Visi galvenie mākslinieki ne tikai koncertēs, bet arī pasniegs meistarklases, kas ir viens no festivāla stūrakmeņiem un norisināsies Latvijas Radio 1. studijā. Festivālā būs ne tikai maksas koncerti Rīgas Kongresu namā, bet notiks arī daudz koncertu citās Rīgas vietās. Piemēram, atklāšanas koncerts norisināsies 2. jūlijā laukumā pie tirdzniecības centra "Origo".Festivāls "Rīgas Ritmi" šogad notiks pavisam septiņās dažādas pilsētas vietās. Būsim radoši un drosmīgi, lai rastos laba mūzika!"

"Mēs apsveicam festivālu "Rīgas Ritmi" ar to, ka tas jau 19 gadus piedāvā lieliskus koncertus un iedvesmu jaunajiem mūziķiem,"

turpināja Čads Tvītijs no ASV vēstniecības.

"Mums ir īpaši liels prieks sadarboties ar festivālu tieši jauno mūziķu izglītošanas kontekstā meistarklasēs. Tām ir ļoti liela nozīme. Tāpat esam ļoti lepni, ka "Rīgas Ritmi" šogad atzīmē džeza simtgadi Eiropā, jo 1919. gadā ASV džeza grupas noŅūorleānas uzstājās šeit pirmo reizi. Amerikāņu mākslinieki vienmēr bijuši labi pārstāvēti "Rīgas Ritmos", un šis gads nav izņēmums, tādēļ esam priecīgi, ka festivālā uzstāsies tādi mūziķi, kā Džūdita Hila, Džeimisons Ross un Džons Klīrijs. Šie kulturālie sakari ne tikai stiprina draudzību starp ASV un Latviju, bet arī nostiprina mūsu vēstniecības ilggadējo sadarbību ar "Rīgas Ritmiem"."


Pievieno komentāru: