Pārpilnā VEF Kultūras pils koncertzālē izskanējis komponista Mārtiņa Brauna Ziemassvētku koncerttūres "Veltījums" Rīgas koncerts

Pārpilnā VEF Kultūras pils koncertzālē izskanējis komponista Mārtiņa Brauna  Ziemassvētku koncerttūres "Veltījums" Rīgas koncerts.

Pārpilnā VEF Kultūras pils koncertzālē izskanējis komponista Mārtiņa Brauna  Ziemassvētku koncerttūres "Veltījums" Rīgas koncerts.

Ziemassvētki ir kā dāvana. Dāvana tās visdažādākajās izpausmēs - tā var būt koši iesaiņota un nolikta zem eglītes, un tā var būt arī kā veltījums. Veltījums mūzikā.
Komponists  Mārtiņš Brauns sava talanta cienītājiem sagatavojis īpašu veltījumu mūzikā - koncertprogrammu, kurā par vadmotīvu kļuvusi populārā un iemīļotā dziesma “Veltījums” no kinofilmas “Ziemassvētku jampadracis”.
Šī melodija, gadiem ritot, kļuvusi par latviešu Ziemassvētku dziesmu. Ziemassvētku laika koncertprogrammā tā skan jaunā aranžējumā, līdztekus maz dzirdētām un nedzirdētām komponista dziesmām. Kā saka pats Mārtiņš:

“Pa šiem gadiem ir daudz kas sakrājies, un vai tad tikai tradicionālās Ziemassvētku dziesmas var radīt svētku sajūtu un aicināt uz pārdomām?”.

Vai jaunās komponista dziesmas taps tikpat mīļas kā koncerta tituldziesma, rādīs laiks, bet jau šodien ir skaidrs, ka programma “Veltījums” ir kā brīnišķīga muzikāla Ziemassvētku dāvana dažādām klausītāju gaumēm. 

"Programmā “Veltījums” skan dziesmas, kuras aicina uz patiesām un gaišām Ziemassvētku laika sajūtām, pārdomām par cilvēciskajām vērtībām, par to, kādi mēs esam dabas un Dieva priekšā. Ir arī jautras dziesmas par ziemu un sniegu ar Braunam tik raksturīgo muzikālo rotaļīgumu, kā arī citi pazīstami komponista skaņdarbi jaunās skaņās,"

stāsta koncerta režisors Valdis Pavlovskis.
Dziesmas skan ar Broņislavas Martuževas, Jāņa Petera, Māras Zālītes, Egila Zirņa un citu dzejnieku dzeju, un tās izpilda pats Mārtiņš Brauns, būdams arī pie taustiņinstrumentiem, stīgu kvartets “Juno” Otto Trapāna vadībā un vokālā grupa “Insomnia”.
 
Kaut jauniešu grupa “Insomnia” nodibināta vien pērnā gada novembrī, tā jau pārliecinoši pieteikusi sevi Latvijā, uzstājoties dažādos koncertos kopā ar izciliem mūziķiem, piemēram, Raimondu Paulu, Aminatu, Jāni Stībeli, u.c. “Insomnia” nonākusi arī starptautiskajā apritē, iegūstot otro vietu vienā no pasaules vadošajiem a cappella konkursiem – “Moscow Spring A Cappella”. Grupu veido esošie un bijušie Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, kurus vieno mūzikas mīlestība, dziedāšana un vēlme sasniegt visaugstākos mērķus.

“Mūs vilina iespēja parādīt sevi visdažādākajos vokālās dziedāšanas stilos un žanros”,

viņi saka. 

"Tas, ka Mārtiņš Brauns izvēlējies tieši grupu "Insomnia" saviem Ziemassvētku koncertiem, ir liels gods un arī atbildība,"

atzīst grupas vadītājs Roberts Memmēns. 

“Mārtiņš Brauns ir skaņu pasaules tēlnieks. Noskaldot mūzikai visu lieko, viņš māk atvērt savu melodiju dvēseli skaidri un vienkārši, turklāt tikai tā, kā to prot viņš vienīgais. Ne velti viņa līdzšinējie darbi ieguvuši tik milzīgu popularitāti, turklāt ne tikai Latvijā vien,”

atzīst koncertprogrammas “Veltījums” producents Jānis Kļaviņš, 

“Strādāt pie šādas programmas ir reizē izaicinājums un atzinība manam un manu kolēģu darbam.” 

Vēl var paspēt apmeklēt koncertus: 

  • 14. decembrī plkst. 18.00. Dikļu pilī
  • 15. decembrī plkst. 15.00. Alūksnes Kultūras centrā
  • 20. decembrī plkst. 19.00. Kuldīgas Kultūras centrā
  • 21. decembrī plkst. 17.00. Jelgavas kultūras namā
  • 22. decembrī plkst. 16.00 Aizkraukles kultūras namā
  • 25. decembrī plkst. 18.00 Mazmežotnes muižā
  • 26. decembrī plkst. 15.00 Līvānu kultūras centrā
  • 27. decembrī plkst.19.00 Salaspils koncertzālē "Rīgava"

Foto- Andris Smilšarājs


Pievieno komentāru: