Noslēgušies festivāla “Rīgas Ritmi 2020” vasaras koncerti

Noslēgušies festivāla “Rīgas Ritmi 2020” vasaras koncerti.

Noslēgušies festivāla “Rīgas Ritmi 2020” vasaras koncerti.

20 gadu jubileju atzīmējošais starptautiskais improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi” šogad svin no jūlija līdz pat decembrim. Nupat noslēgušies festivāla vasaras koncerti, kas no 2. līdz 4. jūlijam norisinājās Vecrīgas brīvdabas restorānā “Nekādu problēmu” un džeza kafejnīcā “Sidrērija”.
“Nekādu problēmu” emocionāli piesātinātus koncertus sniedza gan jaudīgie un oriģinālie latviešu jaunās paaudzes ģitāristi Reinis Jaunais un Rihards Lībietis ar savām grupām, gan šarmantās dziedātājas Dināra Rudāne un Rūta Dūduma ar pavadošajiem sastāviem.
Īpaši emocijām piesātināts un enerģijas pārpilns izvērtās festivāla vasaras koncertu noslēguma vakars 4. jūlijā, kad brīvdabas restorānā uzstājās grupa “Very Cool People” un dziedātāja Aija Andrejeva. Tika prezentēta gan grupas topošā instrumentālā albuma džezfanka, Balkānu un vēl citu muzikālo ietekmju programma, kas pagaidām nodēvēta par “Rembo”, gan desmit gadus festivālam briedināta veltījuma programma leģendārajai Dženisai Džoplinai, kuras dziesmas savā manierē lieliski pasniedza Aija Andrejeva un savā stilā izpildīja “Very Cool People”.
Muzikāli augstvērtīgi koncerti norisinājās arī Vecrīgas džeza kafejnīcā “Sidrērija”, kur ar savu trio uzstājās Latvijā dzīvojošais somu pianists Tuomo Usitalo, viņa kolēģis Edgars Cīrulis ar savu kvartetu un īpaši festivālam izveidots džeza izpildītāju konkursa “Riga Jazz Stage” dalībnieku projekts “Riga Jazz Talents” ar dziedātāju Santu Šilleri pie mikrofona. Tāpat katru koncertvakaru “Sidrērijas” jeb bijušās “Trompetes” telpās norisinājās oficiālās festivāla jam session. 

“Nekad neticētu, ka lielisku festivāla programmu var izveidot tikai no Latvijas māksliniekiem,”

atzina festivāla mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns.

“20 gadu jubilejas festivāla “Rīgas Ritmi” deviņi koncerti vasaras sesijā parādīja, cik talantīgi, profesionāli,, interesanti un pārsteidzoši ir mūsu mākslinieki. Paldies viņiem un arī mūsu uzticīgajai publikai! Eiropas festivālu asociācijas EFFE kvalitātes zīme ir godam attaisnota. Un tiekamies jau drīz jubilejas festivāla ziemas sesijas koncertos!” 

“Fantastiski, ka Rīgas Ritmi ir viens no nedaudzajiem šīs vasaras festivāliem, par kuriem es zinu, kas notiek un nav atcelts,”

sacīja lielākā vācu džeza žurnāla Jazzthetik apskatnieks Kristofs Gīze, kurš apmeklē šā gada festivālu.

“Ņemot vērā, ka programmai bija jābūt citādākai, es domāju, ka festivāla vasaras koncerti bija ļoti veiksmīgi. Cilvēkiem tie patika, tie bija izklaidējoši, tie bija jautri un es dzirdēju lietas, kuras negaidīju izdzirdēt. Piemēram, grupu “Very Cool People” kopā ar Aiju Andrejevu veltījuma programmā Dženisai Džoplinai. Tā bija lieliska uzstāšanās ar funky džekiem fonā un spēcīga vokāla dziedātāju priekšplānā.” 

“Tas ir pārsteidzoši, kā “Rīgas Ritmi” nesenās krīzes izaicinājumus pārvērta par pozitīvu dzīvās mūzikas pieredzi vietējiem un viesiem no ārzemēm, izceļot Latvijas jauno mūziķu spēku,”

sacīja Laima Slepkovaite, Lietuvas nacionālā radio “LRT Klasika” džeza programmu vadītāja, kura arī viesojās festivālā Rīgā.

“Tas, ko dzirdēju, bija skaidra norāde uz veselīgu, spēcīgu, ļoti dzīvu un oriģinālu mūzikas skatuvi. Ir lieliski redzēt un dzirdēt Rīgu tik grūvīgu un fancīgu kā “Very Cool People”, tik meklējošu un eksperimentējošu kā Reinis Jaunais, tik roķīgu kā Riharda Lībieša orķestris, tik rotaļīgu un uzmundrinoši improvizējošu kā Rūta Dūduma un tik šarmantu kā Dināras Rudānes vai pilnīgi atšķirīga stila, bet tikpat iespaidīgo, Aijas Andrejevas spožo balsi. Pieņemot, ka tā ir tikai maza daļa no tā, ko Rīga var piedāvāt, šī bija diezgan iespaidīga prezentācija, ko es tiešām izbaudīju.” 

“Jau iepriekšējos gados dažas reizes pabiju festivālā “Rīgas Ritmi”,”

sacīja vienīgais festivāla vasaras koncertu ne latviešu izpildītājs, somu pianists Tuomo Usitalo, kurš tagad gan dzīvo Latvijā.

“Tas vienmēr ir ļoti piesātināts, jauks festivāls. Un tas ir lielisks pilsētas festivāls. Protams, ir patīkami redzēt, ka tas notiek arī šogad. Arī mans koncerts festivālā bija lielisks. Bija tiešām jauki uzspēlēt zem klajas debess džeza kafejnīcas “Sidrērija” pagalmā. To paklausīties ieradās daudz cilvēku un man vispār ļoti patika uzspēlēt koncertu pēc vairāk kā mēnesi ilgas nespēlēšanas īstai publikai. Un arī jam session bija tiešām laba!” 

“Rīgas Ritmi 2020” lielkoncerti šogad notiks gada nogalē VEF kultūras pilī. 19. novembrī īpašu veltījumu festivāla jubilejā piedāvās Maestro Raimonds Pauls, kurš ar savu trio prezentēs svaigu džeza programmu “Pastaiga pa Rīgu”, kas tiks izdota arī albumā.
10. decembrī turpat būs skatāma leģendārā amerikāņu producenta Kvinsija Džonsa menedžmenta kompānijas dāvana festivāla jubilejā – popdžeza un soulmūzikas jaunās zvaigznes Klārka Bekhema (Clark Beckham) uzstāšanās. Dienu vēlāk viņš koncertēs arī sērijā “Olainfarm Jazz Nights” klubā “Kaļķu vārti”, kur muzicēs arī talantīgais latviešu ģitārists Gints Smukais.
Savukārt 13. decembrī VEF kultūras pilī vasarīgas saules sajūtu Latvijas skatītājos atgriezīs Kubas džeza zvaigzne Roberto Fonseka (Roberto Fonseca), kopā ar populāro kubiešu R&B dziedātāju un hiphopa mākslinieci Danaju Suarezu (Danay Suarez).
Biļetes uz festivāla “Rīgas Ritmi” 20 gadu jubilejas gada noslēguma koncertiem iespējams iegādāties www.bilesuserviss.lv


Pievieno komentāru: