Elīna Garanča mirdz koncertos Liepājā

Elīna Garanča mirdz koncertos Liepājā.

Elīna Garanča mirdz koncertos Liepājā.

10. oktobrī, divus koncertus Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" sniedza pasaulē augsti vērtētā operdziedātāja, izcilais mecosoprāns Elīna Garanča. Tandēmā ar pieredzējušo skotu pianistu Malkolmu Martino dziedātāja liepājniekiem un koncerta viesiem no visas Latvijas kamermūzikas programmu, izpildot Roberta Šūmaņa, Johannesa Brāmsa un Sergeja Rahmaņinova labākos kamermūzikas skaņdarbus.

"Kamermūzikā vērojam un atpazīstam sevi, esam tajā ar savām personiskajām sajūtām. Šajā mūzikā esam atstāti paši ar sevi un mums nav tieša kontakta ar citiem. Dziesmās nav robežu alkām un iztēlei. Dziedātājiem ir bezgala daudz iespēju šajā mūzikā izpaust kaut ko ļoti intīmu,"

uzsver Elīna Garanča.

Elīnas Garančas un Malkolma Martino skatuviskā partnerība tiek dēvēta par maģisku. Pēc Londonas Vigmora zālē, Ņujorkas Kārnegī zālē un cituviet aizvadītiem koncertiem, šogad abu mūziķu sadarbība vainagojusies ar jaunu programmu un mūzikas albumu, kurā ietverts Roberta Šūmaņa cikls "Sievietes mīla un dzīve" un Johannesa Brāmsa vokālā romantisma pērles.

"Brāmss mani vienmēr aizkustina. Viņš ir patiess, dedzīgs un sirsnīgs,"

atklāj pasaulslavenais soprāns.

Kā raksta koncerta organizatori, programmas kulminācijā Elīnas Garančas balsi visā spožumā atklāja Sergeja Rahmaņinova mīlas dziesmas ar Tolstoja, Apuhtina, Mamošinas un citu krievu dzejnieku vārdiem. Savukārt Martino izpildījumā klausītāji dzirdēja divus klavieru solo darbus – "Sapņojums" no Šūmaņa klavieru cikla "Bērnu ainas" un Brāmsa Intermezzo op.116/4.

"Elīnai piemīt viena no lieliskākajām balsīm uz šīs planētas. Un viņa nepieskaras tikai skaņdarbu ārējam veidolam vai formai. Viņa no sirds iedziļinās katrā skaņdarbā,"

pēc koncertprogrammas vēlreiz uzsvēra dziedātājas skatuves partneris, pianists Malkolms Martino.

Savukārt 2020. gada izskaņā – 16. decembrī – māksliniece kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Karelu Marku Šišonu uzstāsies Latvijas Nacionālajā operā.


Pievieno komentāru: