Grupa "Pērkons" VEF Kultūras pilī ieskandina koncertprogrammu "Cilvēk, Tu esi!"

Grupa "Pērkons" VEF Kultūras pilī ieskandina koncertprogrammu "Cilvēk, Tu esi!".

Grupa "Pērkons" VEF Kultūras pilī ieskandina koncertprogrammu "Cilvēk, Tu esi!".

Ar grandioziem aplausiem un stāvovācijām sestdien, 17.oktobrī, VEF kultūras pilī koncertprogrammā “Cilvēk, tu esi!” atdzima Im. Kalniņa, J. Kulakova un J. Sējāna 1984.gadā tapušais kopdarbs – rokoratorija “Kā jūra, kā zeme, kā debess” un J. Kulakova 2000.gadā komponētā rokopera “Čigāns sapnī”. Šī koncertprogramma ir grupas “Pērkons” veltījums izcilajam dzejniekam Mārim Čaklajam, kuram šogad būtu apritējuši 80 gadi.
Koncertprogrammas pirmajā daļā īpašie viesi bija operdziedātājs, viens no kādreizējiem “pērkoniešiem”, pašreizējais kultūras ministrs Nauris Puntulis un mūziķe Elizabete Balčus. Savukārt otrajā daļā rokoperas spilgtākos fragmentus kopā ar grupu “Pērkons” izdziedāja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis, dziedātājas Annija Putniņa un Elizabete Balčus. Atgādināsim, ka E. Melbārdis jau pirms divdesmit gadiem piedalījās “Čigāns sapnī” iestudējumā Daugavpils teātrī un par Jāņa Cilvēka lomu 2002.gadā saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kā labākais jaunais aktieris. Aktieris atzīst, ka jūtas gandarīts pēc divdesmit gadiem atkal izdziedāt brīnišķīgos un tajā pašā laikā ļoti sarežģītos rokoperas fragmentus.
Mūziķi uzskata, ka šodien Māra Čaklā teksti ir vēl trāpīgāki un ļoti precīzi raksturo šodienas situāciju un notikumus Latvijā – laikā, kad esam iekļuvuši pandēmijas važās, kad cilvēkiem šobrīd jādzīvo dažādu ierobežojumu ēnā. Citējot Māri Čaklo, “…bet lai migla ir migla, rasa ir rasa / un lai cilvēki nemirst no tās” un “Jūs, kas pratāt par brīvību pastāvēt, / protiet savā brīvībā pastāvēt- / savācies tā kā jūra…/ Cilvēk, tu esi viss kopā.”
Tūres nākamie koncerti notiks 1.novembrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, 15.novembrī – Koncertzālē “Cēsis” un 21.novembrī – Ventspils Teātra namā “Jūras vārti”. Biļetes - "Biļešu Paradīzē".
Foto- Gints Ivuškāns

Pievieno komentāru: