Ar distancētu koncertu VEF kvartālā prezentēts nupat publicētais Reiņa Jaunā albums "Zeme"

Ar distancētu koncertu VEF kvartālā prezentēts nupat publicētais Reiņa Jaunā albums "Zeme"

Ar distancētu koncertu VEF kvartālā prezentēts nupat publicētais Reiņa Jaunā albums "Zeme".

Ievērojot visus šobrīd aktuālos publisko pasākumu organizēšanas ierobežojumus, ar sirsnīgu koncertu VEF kvartāla jaunajā kultūrvietā Spīdola tika prezentēts jaunākais Reiņa Jaunā albums "Zeme", kurā dzirdami 12 mūziķi no dažādām pasaules valstīm - Nepālas, Japānas, Anglijas, Austrālijas, Zviedrijas, Ungārijas, Nīderlandes un Latvijas. 6. novembrī jaunais albums tiks prezentēts arī Liepājā kultūras namā Wiktorija. Ja epidemoloģiskā situācija to ļaus, gaidāmi arī koncerti citur Latvijā.

Kopā ar Reini koncertā uztājās čelliste Erna Daugaviete, kura arī piedalījusies albuma ierakstos, kā arī Austrālijas latviešu kopienā labi pazīstamais mūziķis Ivars Štubis, kurš arī atklāja koncertu ar savām dziesmām. Koncertu papildināja Reiņa sievas Laimas Jaunās veidotās vizualizācijas no ģimenes kopīgajiem ceļojumiem. Mūziķi nenoliedz, ka šajos laikos organizēt koncertu bijis izaicinājums, tomēr atzīst, ka "muzicēšana tik brīnišķīgai auditorijai ir katra sirmā mata vērta".

Jaunajā albumā iekļautas 12 kompozīcijas, no kurām desmit būs instrumentālas un divas ar vārdiem. Pats Reinis par gaidāmo albumu izsakās šādi:

“Nosaukums "Zeme" ir mūsu planētas nosaukums, kuru par mājām sauc visi pasaules iedzīvotāji. Vienlaikus šis nosaukums simbolizē zemi, no kuras auglības mēs visi esam kritiski atkarīgi. Šajā pandēmijas izraisītās krīzes laikā mēs varam apjaust, cik ļoti planētas iedzīvotāji ir savstarpēji saistīti, jo ekonomiskās un arī kulturālās globalizācijas dēļ mūsu darbības var novest pie sekām otrā pasaules malā. To atspoguļo gan Austrālijas ugunsgrēki, kuru dūmu gredzeni apvija planētu, gan vīrusa straujā izplatība, četros mēnešos nokļūstot teju katrā valstī. Albums "Zeme" manifestēs starpkultūru dialogu, solidaritāti un toleranci šajā sarežģītajā pasaules vēstures brīdī.’’

Albuma vizuālo noformējumu veidojis Amsterdamā dzīvojošs mākslinieks Tomass Šmāls (Thomas Schmall).
Albums ir jau septītais CD formātā publicētais Reiņa Jaunā oriģinālmūzikas ieraksts. Albums “Zeme” tika ierakstīts ar AKKA/LAA autorstipendijas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Tajā iekļautā dziesma "Atceries" un tās video tapis ar LaIPA autortipendijas atbalstu. Albuma izdošanai fiziskā formātā tika savākti līdzekļi ar kopfinansēšanas kampaņas palīdzību Projektu bankā, turklāt nepieciešamie līdzekļi tika savākti mazāk kā 24 stundu laikā. 

Foto- Jānis Straume


Pievieno komentāru: