Tiešraidē no “Lielā dzintara” izskanējis krāšņs Visu mīlētāju dienai veltīts džeza koncerts

Tiešraidē no “Lielā dzintara” izskanējis krāšņs Visu mīlētāju dienai veltīts džeza koncerts

Tiešraidē no “Lielā dzintara” izskanējis krāšņs Visu mīlētāju dienai veltīts džeza koncerts.

14. februārī koncertzāle "Lielais dzintars" klausītājiem un skatītājiem Latvijā un ārpus tās piedāvāja vizuāli un muzikāli krāšņu džeza koncertu, kurā Kristapa Vanadziņa trio atskaņoja oriģināldarbus no pavasarī gaidāmā vinila "Mīlestības dārzs ir aizaudzis", kā arī izpildīja džeza klasiku jaunās skaņās.
Koncertu tiešraidē vēroja skatītāji no visām Baltijas valstīm, Beļģijas, Vācijas, Zviedrijas, Šveices, Lielbritānijas un ASV. Šis bija jau otrais koncerts, ko skatītāji tiešsaistē vēroja, pateicoties “Lielā dzintara” jaunajām tehniskajām iespējām — kopš 2021. gada tā kļuvusi par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā. 

“Šajā koncertā skatītāji varēja īsteni piedzīvot, kādas jaunas iespējas mums piedāvā iegādātās robotkameras. Pateicoties šīm inovatīvajām, attālināti vadāmajām ierīcēm, skatītājiem varam piedāvāt tādus kadrus un attēlu leņķus, kas nebūtu iespējams ne baudot koncertu klātienē, ne izmantojot klasiskās filmēšanas iespējas. Esam gandarīti par mūsu jaunā digitālā aprīkojuma piedāvātajām iespējām un aicinām tās izmantot arī citiem koncertu, konferenču un semināru organizatoriem,”

pēc tiešraides koncerta uzsver Liepājas koncertzāles vadītājs Timurs Tomsons. Kristapa Vanadziņa džeza trio sastāvā spēlē vieni no mūslaiku Latvijas spilgtākajiem džeza mūzikas pārstāvjiem — pianists un komponists Kristaps Vanadziņš, sitaminstrumentālists Rūdolfs Dankfelds un basists Jānis Rubiks. Trio izceļas ar dzidru un niansētu skaņu, kas mijas ar tradicionālajiem saspēles paņēmieniem un Jaunās pasaules vēsmām. Mūzikā atrodama gan kreolu, gan Āfrikas un vudū ietekme, kas tiek jaukta ar Eiropas impresionismu, Skandināvu un mūziķu pašu izcelsmes vietas skanējumu un tradicionālo mūziku.  

“Būšu priecīgs, ja mana mūzika būs impulss, kas liks katram padomāt. Ar skaņdarbu nosaukumiem un stāstiem gribu tikai pamest klausītājiem āķīšus, kas mudina aizdomāties: kur es esmu pašlaik? Kas ar mani notiek? Kā es jūtos? Manuprāt, tas ir pats labākais, ko vispār mūzika var dot: nedaudz pasmaidīt, nedaudz aizdomāties, nedaudz pašūpoties,”

pirms koncerta atzina programmas autors K. Vanadziņš. Raksturīgi koncertsērijai “Personīgi” autorvakaru pavadīja Kristapa Vanadziņa stāsti par iedvesmas avotiem skaņdarbu tapšanā, kā arī mūziķa dzīvē nozīmīgiem komponistiem, kuru veikumu talantīgais pianists ietērpis jaunās aranžijās.
Kristapa Vanadziņa kompozīciju noskaņas skatuviski krāšņā un inovatīvā risinājumā realizēja gaismu un video mākslinieks Mārtiņš Jansons. Asistente Rasma Kroģere. Koncerta tiešraidi nodrošināja video režisors Gregors Jānis Mažis, asistents Edgars Dubins, skaņu operators Jānis Straume.
Koncertsērijas “Personīgi” turpināsies jau 17. aprīlī, kad klausītāji tiks aicināti iepazīt akadēmiskās mūzikas Trio “Carmine”, kurā apvienojušies Latvijā un ārpus tās novērtēti jaunākās paaudzes mūziķi — klarnetiste Anna Gāgane, vijolniece Magdalēna Geka un šveiciešu pianists Lūkass Loss (Lukass Loss).
Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko SIA “Lielais Dzintars”. Koncertzāle “Lielais dzintars” skatītājus aicina sekot publiski pieejamai informācijai, jo koncerta ieraksts tuvākajā laikā būs pieejams arī iegādei un atkārtotai vērošanai.

Foto- Valters Pelns


Pievieno komentāru: