Rīgas kamerkoris “Ave Sol” apdziedās vasaras saulgriežu mistēriju

Rīgas kamerkoris “Ave Sol” savā mājvietā, koncertzālē “Ave Sol”, īsto saulgriežu priekšvakarā – 20. jūnijā plkst. 19.00 – aicina uz koncertu “Tev paredzēta saule. Vasarīga”, kas būs kā muzikāls piedzīvojums un Latvijas portrets vienā vakarā vasaras saulgriežu zīmē.

Saulgriežu ieskaņas koncertprogrammai “Tev paredzēta saule. Vasarīga” Rīgas kamerkora “Ave Sol” mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis un diriģents Jurģis Cābulis izvēlējušies līgotnes, balādes un Jāņu nakts mistērijas, kas mūzikā atainos ne tikai latviešu vasaras saulgriežu svinības, bet arī dažus skatus no citām Ziemeļeiropas zemēm, kurās gada īsākās nakts sagaidīšanai ir tikpat liela nozīme kā mūsmājās.

Pērn rudenī Rīgas kamerkoris “Ave Sol” diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā Mazajā ģildē atskaņoja koncertprogrammu “Tev paredzēta saule. Rudenīga”, kurā padziļināti tika vētīts četru latviešu skaņražu rudenīgo krāsu kompass – Pēteris Plakidis, Pēteris Vasks, Jānis Ivanovs un Jēkabs Jančevskis.

Nu pienākusi kārta vasaras saulgriežu mistērijas šķetināšanai koncertā “Tev paredzēta saule. Vasarīga”. Skanēs Emiļa Melngaiļa, Selgas Mences un Jāņa Kalniņa tautasdziesmu apdares,  padziļinātu solstīcijas apgarotību sniegs Ērika Ešenvalda, Aldoņa Kalniņa, Uģa Prauliņa un Pētera Plakida izvērstāki darbi par Latvijas vasaru, kā arī no “Ave Sol” sendienu pūra gaismā celti Paula Dambja opusi – “Nīcas ganu balss” un dejiskais ritulis “Ar brālīti dancot gāju”. Koncertā gaidāms arī jaunās komponistes, Rīgas kamerkora “Ave Sol” soprāna Almas Kalniņas jaundarbs Friča Bārdas vārdos “Rīts”.

Rīgas kamerkora “Ave Sol” līgotnēm līdzās skanēs nepārspējamās pianistes Agneses Egliņas klavieru skārieni, kā arī latviešu tautisko instrumentu virtuozes Ievas Nīmanes dūdu un stabuļu mēles.

Koncertu ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības atbalstu rīko Rīgas valstspilsētas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācija “Ave Sol”. Ar visiem ielīgošanas un Jāņu pasākumiem iespējams iepazīties tīmekļa vietnē vasara.riga.lv, kā arī sekot līdzi sociālo tīklu lapās “Rīga” un “Rīgā notiek”. 

Ieeja koncertā bez maksas


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku