Saulkrastu koris ANIMA un dziedošie latvieši pasaulē sveic Latviju, virtuāli apvienojoties Kristapa Krievkalna un Jāņa Zviedra dziesmas Meža māte pirmatskaņojumā

Saulkrastu koris ANIMA un dziedošie latvieši pasaulē sveic Latviju, virtuāli apvienojoties Kristapa Krievkalna un Jāņa Zviedra dziesmas Meža māte pirmatskaņojumā.

Saulkrastu koris ANIMA un dziedošie latvieši pasaulē sveic Latviju, virtuāli apvienojoties Kristapa Krievkalna un Jāņa Zviedra dziesmas Meža māte pirmatskaņojumā.

Laikā, kad mainās ierastā kārtība visā pasaulē, Saulkrastu korim ANIMA radās doma sapulcināt kopā ārzemju latviešu koru dziedātājus un radīt neaizmirstamu šī laika liecību. Komponists Kristaps Krievkalns radīja jaundarbu, kuru ikviens dziedātājs ieskaņoja individuāli, esot pie koka katram savā pasaules malā.
Kora ANIMA domubiedrs, deju virsvadītājs Jānis Purviņš, radīja spēcinošu un simbolisku horeogrāfiju, kas ļauj dziļāk saskatīt būtisko. 

“Smiltis, jūra, koki - tie ir mūsu saimnieki, kuri mīt šai zemē jau gadsimtiem ilgi. Mēs - cilvēki - esam tikai ciemiņi, kuri viesojas Māras zemē uz kādu nenoteiktu - ilgāku vai īsāku - laiku. Cik pazemīgi, cieņas un mīlestības pilni mēs izturēsimies pret "māti dabu", tik tā mums labvēlīgi atdarīs,”

tā par ideju stāsta Saulkrastu kora ANIMA mākslinieciskā vadītāja, diriģente Laura Leontjeva.
Korim ANIMA dziesmā “Meža māte” pievienojās vairāk nekā simtdivdesmit dziedātāji no ASV, Austrālijas, Kanādas un septiņām Eiropas valstīm. 

“Ideja radīt īpašu dāvanu Latvijai neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā bija spontāna, tāpēc milzīgs prieks, ka tik daudz latviešu no Somijas, Šveices, Francijas, Īrijas, Austrijas, Dānijas, Nīderlandes, ASV, Kanādas un Austrālijas pieņēma ne tikai mūsu vienotības izaicinājumu un īsa laikā apguva un ierakstīja dziesmu, bet arī uzfilmēja dziesmas video,”

stāsta Laura.
“Meža māte” komponists Kristaps Krievkalns, teksta autors Jānis Zviedris, horeogrāfija Jānis Purviņš, kontrabass Raivo Ozols, mākslinieciskā vadītāja Laura Leontjeva. Skaņu režisors Armands Treilis, video autors Kaspars Teilāns.
Saulkrastu koris ANIMA www.korisanima.lv muzicē kopš 2001. gada un ir viens no labākajiem koriem Vidzemes reģionā. Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente Laura Leontjeva, diriģents Matīss Tučs un vokālais pedagogs Elīna Ose. Piekrastes kori iedvesmo priežu meža gaiss un bangojošās jūras spēks, saulaina prieka pilnas acis un neizsīkstoša vitalitāte.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku