JAUNIEŠU KORIS BALSIS BALTAJĀ NAKTĪ FILIPA GLĀSA KRĀSĀS

JAUNIEŠU KORIS BALSIS BALTAJĀ NAKTĪ FILIPA GLĀSA KRĀSĀS.

JAUNIEŠU KORIS BALSIS BALTAJĀ NAKTĪ FILIPA GLĀSA KRĀSĀS.

5. septembrī plkst. 20.00, 21.30 un 23.00 Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā, Jūrmalas Gatvē 96, BALSIS aicina klausītājus uz Filipa Glāsa cikla “Songs From Liquid Days” pirmatskaņojumu Latvijā.
Mūsdienu spilgtākā minimālista, amerikāņu komponista Filipa Glāsa (Philip Glass) 1986. gadā komponētais dziesmu cikls “Songs From Liquid Days” ir kā pravietiskas pārdomas par laiku un mīlestību, vizualizējot saikni starp materiālo un nemateriālo pasauli, starp dzīvo un mirušo, graujot mums pazīstamās laika un telpas robežas un sapņus atainojot kā ieskatu mūžībā. Vārdu autori - 80to gadu Ņujorkas popmūzikas avantgards  – Pols Saimons (Paul Simon), kurš pasaules slavu izpelnījies ar duetu Simon un Garfunkel, un Glāsa ciklam piešķir savu pravietiskuma daļu, radot ko pavisam atšķirīgu; Sūzana Vega (Suzanne Vega), dēvēta arī par “MP3 māti”, jo viņas dziesma “Tom’s Diner” tika izmantota par pamatu MP3 izveidei vācu zinātnieka Karlhainza Branderburga vadībā; Deivids Bairns (David Byrne), kurš tika uzaicināts kā šī cikla idejas ģenerētājs, un Laurija Andersone (Laurie Anderson), bez kuras avangardiskā rokraksta šis cikls varētu būt pārāk reālistisks, bet tagad tas aizved kaut kur dziļāk cilvēka, dabas un pasaules sajūtās.
Starptautiskajā mūsdienu kultūras forumā “Baltā nakts” - šogad 5. septembrī būs unikāla iespēja dzirdēt ciklu dzīvā izpildījumā, 2000. gadā radītajā kora versijā, kas arī līdz šim ir vienīgais tāda formāta darbs plašajā Filipa Glāsa diskogrāfijā.
Piedalās: Jauniešu koris BALSIS (Ints Teterovskis, Laura Elizabete Godiņa), solisti Mārtiņš Klišāns (tenors), Viktorija Pakalniece (soprāns), Alise Baumane (alts), instrumentālais ansamblis, režija - Juris Jonelis, gaisma - Ivars Vācers, video Viktors Keino, skaņa - Mārtiņš Bahmanis, vada Ints Teterovskis.
Koncerti notiek ar Rīgas domes un ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. Vietu skaits ierobežots - 60 sēdvietas, 160 stāvvietas uz katru koncertu. Pieteikties uz bezmaksas biļetēm var no 1. septembra www.balsis.lv mājaslapā.
Svarīgi!
Jauniešu koris BALSIS uzņem jaunus dziedātājus - TENORUS un BASUS! www.balsis.lv/uznemsana notiks 7. un 8. septembrī 18.00. Sīkāk www.balsis.lv


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku