Lielajā ģilde notiks kamerkora "Blagovest" jubilejas koncerts

Lielajā ģilde notiks kamerkora "Blagovest" jubilejas koncerts.

Lielajā ģilde notiks kamerkora "Blagovest" jubilejas koncerts.

Lielajā ģildē 14. oktobrī notiks Rīgas pareizticīgo kamerkora "Blagovest" 30 gadu jubilejai veltīts koncerts. Programmā skanēs krievu garīgās mūzikas šedevri, izcilu komponistu kora koncerti un pareizticīgo dziedājumi.

Rīgas A Cappella festivāla programmā notiekošajam jubilejas koncertam izveidota programma ar spilgtākajiem un "Blagovest" publikas iemīļotākajiem skaņdarbiem no kora 30 gadu laikā veidotā repertuāra. Koncertā skanēs krievu garīgās mūzikas klasikas pērles: baroks Dmitrija Bortņanska kora koncertā, spilgtāko romantisma pārstāvju Sergeja Rahmaņinova un Pāvela Česnokova skaņdarbi, mūsdienu klasika Georga Pelēča un Vladimira Martinova kompozīcijās. Būs gan skaņdarbi, kuri dziedāti jau no pirmsākumiem, gan arī jaunieguvumi kora repertuārā.

Kā uzsver kora pārstāvji, lai arī 2020. gads kora mūzikai radījis daudzus izaicinājumus, Rīgas pareizticīgo kamerkoris šovasar ir sagatavojis jubilejas koncerta programmu Rīgas A Capella festivālam, gan arī ieguvis pirmo vietu konkursā "Hajnovkas Pareizticīgās mūzikas dienas" septembrī Hajnovkā Polijā, kurā piedalījās ar video ieraksta starpniecību. Tuvākajā nākotnē iecerēti vēl vairāki koncerti kora trīsdesmitgades ietvaros.

Rīgas A Cappella festivāls 2020. gadā norisināsies no 14. līdz 18. oktobrim un savos koncertos izcels vokālā a cappella žanra daudzveidību un piedāvās dažādu laika posmu un stilu mūziku izcilā izpildījumā. Festivālā nozīmīga vieta tiks ierādīta unikāliem a cappella mūzikas projektiem un novatoriskiem mūzikas atskaņojumiem.

 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku