18. novembrī būs iespēja noskatīties kora "Ave Sol" koncertu "Brīvības atziņas"

18. novembrī būs iespēja noskatīties kora "Ave Sol" koncertu "Brīvības atziņas".

18. novembrī būs iespēja noskatīties kora "Ave Sol" koncertu "Brīvības atziņas".

2020. gada 18. novembrī plkst. 21:00 televīzijas kanāla "ReTV" ēterā izskanēs Rīgas kamerkora "Ave Sol" Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai veltīts koncerts "Brīvības atziņas".

Šajā laikā, kad esam spiesti atteikties no vienojošu svētku norisēm klātienē, Rīgas kamerkoris "Ave Sol" aicina Latvijas 102. dzimšanas dienu svinēt, stiprinot ikviena brīvības garu muzikālu atziņu pastaigā, kurā ceļš iezaigosies mūsu tautas dižgaru atziņās par brīvības jēgu – koncertā "Brīvības atziņas".

Koncertā skanēs latviešu mūzikas pērles, ko radījuši gan latviešu mūzikas un dzejas dižgari – Jāzeps Vītols, Emīls Dārziņš, Emilis Melngailis, Rainis –, gan mūsdienu izcilākie komponisti un dzejnieki – Jānis Lūsēns, Zigmars Liepiņš, Ēriks Ešenvalds u. c. –, kuri ar savu pārliecību, radošo enerģiju un drosmi bijuši līdzdalīgi valsts neatkarības atjaunošanas procesos, iedvesmojot un vienojot.

Anna Brigadere ir teikusi:

"Ārpus vienības nav spēka, ārpus tautas nav dzīves. Visi ir viens, un viens ir visi".Brīvība ir mūsu lielā vienība, un mūsu tauta zina, ka tā nav pašsaprotama vērtība. Brīvība ir jāizcīna, jānes sirdīs, prātos un darbos gan laikos, kad tauta piedzīvo lielu piepildīšanos, gan laikos, kad nākas ciest zaudējumus.

Koncertā piedalīsies Rīgas kamerkoris "Ave Sol", diriģenti Andris Veismanis un Jurģis Cābulis, pie klavierēm Mārtiņš Zilberts. Koncerta moderators Kārlis Anitens.

Koncerta norisi nodrošina Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība un Koncertorganizācija "Ave Sol".


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku