Koris "Kamēr..." izziņo vērienīgu multimediālu uzvedumu un jaunu māksliniecisko vadītāju

Koris "Kamēr..." izziņo vērienīgu multimediālu uzvedumu un jaunu māksliniecisko vadītāju

Koris "Kamēr..." izziņo vērienīgu multimediālu uzvedumu un jaunu māksliniecisko vadītāju 

Dailes teātra Lielajā zālē 28. jūnijā daudzas starptautiskas godalgas ieguvušais jauniešu koris "Kamēr..." piedāvās vērienīgu multimediālu notikumu "Viļņu jaunie atspulgi" un iepazīstinās ar nākamo māksliniecisko vadītāju.

Koncertuzvedums "Viļņu jaunie atspulgi" ir refleksija par nenotikušajām kora 30 gadu jubilejas svinībām pandēmijas laikā. Šis kora "Kamēr…"' mākslinieciskā vadītāja Aivja Gretera izlolotais vēstījums kļūs par atspulgu arī tukšajām koncertzālēm un nekad neizskanējušajiem koncertiem. Tajā pašā laikā "Viļņu jaunie atspulgi" būs arī stāsts par atkalsatikšanās prieku citam ar citu un klausītājiem.

"Viļņu jaunie atspulgi" vienlaikus būs tilts starp kora pašreizējo māksliniecisko vadītāju Aivi Greteru un diriģentu Jurģi Cābuli, kurš kora "Kamēr..." vadību pārņems šīs vasaras vidū. Nozīmīga loma šajā procesā būs otrajam diriģentam Patrikam Kārlim Stepem, kurš arī nākamajā sezonā turpinās darbu korī "Kamēr…".

Aivis Greters pieņēmis izaicinājumu no nākamās sezonas uzsākt darbu Gēteborgas operā (GöteborgsOperan), Zviedrijā, un Parīzes simfoniskajā orķestrī (Orchestra de Paris), Francijā.

Pirmajā koncertuzveduma daļā skanēs pasaulslavenu ārvalstu komponistu opusi, savukārt otrajā daļā koris godinās tos Latvijas komponistus, kuru radītie darbi veidojuši un ietekmējuši kora "Kamēr…" skaņu un repertuāru kopš 1990. gada. Koncerta režisore ir Laura Groza, scenogrāfs Mīnus8, mākslinieks Paulis Liepa, savukārt video stāstus veido jaunais kino režisors Emīls Alps. Pie diriģenta pults kora mākslinieciskais vadītājs, diriģents Aivis Greters, otrais diriģents Patriks Kārlis Stepe un diriģents Jurģis Cābulis. 

Aivis Greters stāsta:

"Sākotnēji "Viļņu atspulgu" programma tika veidota divās daļās kā jauniešu kora "Kamēr…" 30 gadu jubilejas koncertcikla kulminācijas koncerts. Laikam un apstākļiem mainoties, arī koncerta saturs kļuvis par vairāk nekā divus gadus senās programmas atspulgu. Man bija no sirds svarīgi nevis precīzi reanimēt vecās ieceres, bet nodot vēstījumu par to, ko tieši šobrīd kolektīvam būtu nozīmīgi izdzīvot, turpinot kora unikālās skaņas tradīcijas. Tāpēc koncerta pirmajā daļā ietvertie pasaules kormūzikas dižgaru skaņdarbi kalpos kā saikne starp diviem kora mākslinieciskajiem vadītājiem - mani un Jurģi Cābuli."

"Šīs emocionālās mūzikas iedvesmas avots ir dabas un Dieva spēks un skaistums. Tāpat arī Korim "Kamēr…" kā vienībai un man personīgi svētku brīžos ir ļoti būtiski cildināt mūsu darbībā svarīgākos cilvēkus. Līdz ar to koncerta otrās daļas programma ir veltīta Latvijas fenomenam – visdažādākajiem izcilajiem komponistiem, kuri meistarīgi pārvalda tieši kora balsis un katrs sava laika posmā sadarbojušies ar kori "Kamēr…". Abas koncertuzveduma daļas simboliski savienos latviešu tautasdziesmas teksts Ērika Ešenvalda skaņdarbā "Northern lights","

stāsta diriģents.

Jauniešu kora "Kamēr…" dibinātājs Māris Sirmais kori vadīja 22 gadus. Diriģents Aivis Greters pārņēma kolektīva māksliniecisko vadību 2018. gadā no Jāņa Liepiņa, savukārt no nākamās sezonas savu karjeru iecerējis turpināt orķestra diriģēšanā.

Kā savu sekotāju pie kora "Kamēr…" stūres Aivis Greters izvēlējies kamerkora "Ave Sol" diriģentu, Rīgas Doma kora skolas pasniedzēju un diriģēšanas nodaļas vadītāju Jurģi Cābuli, kurš nākamvasar debitēs pie virsdiriģenta pults Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos. Jurģis Cābulis jau ir uzsācis darbu ar kori, lai kopīgi gatavotos nozīmīgajam projektam - koncertuzvedumam "Viļņu jaunie atspulgi".

Jaunais diriģents Jurģis Cābulis dalās pārdomās:

"Koris "Kamēr…" ir ļoti īpaša vide – tā nav salīdzināma ne ar vienu citu. Un tai tādai būs būt. Katra dziedātāja māksliniecisko vērtību un profesionālās kvalitātes pasaule vienmēr bijusi par pamatu kora un diriģenta abpusējai iedvesmai un nemitīgai attīstībai. Esmu ļoti pagodināts kļūt par kora māksliniecisko vadītāju, un par savu ilgtermiņa mērķi esmu uzstādījis turpināt Māra Sirmā, Jāņa Liepiņa un Aivja Gretera iekoptās tradīcijas, līdznostatot tām savu sapni par ideālās kora skaņas un unikālā mākslinieciskā tēla cieņpilnu līdzāspastāvēšanu."

Koncertuzveduma "Viļņu jaunie atspulgi" biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku