Liepājas Simfoniskais orķestris izsludina Vecgada koncertus ar Kseniju Sidorovu

Liepājas Simfoniskais orķestris izsludina Vecgada koncertus ar Kseniju Sidorovu

Liepājas Simfoniskais orķestris izsludina Vecgada koncertus ar Kseniju Sidorovu

Liepājas simfoniskais orķestris jau izziņojis 2024. gada noslēguma koncertus, kas šogad notiks kopā ar pasaulē pazīstamo akordeonisti Kseniju Sidorovu.
Vecgada koncerti būs Argentīnas noskaņās un notiks koncertzālē "Lielais dzintars" 28., 29. un 30. decembrī.

LSO galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā dosies kaislību pilnajā tango pasaulē. Ar tango karali Astoru Pjacollu un citiem argentīniešu komponistiem mūzikā satiksies par akordeona princesi un pasaulē nozīmīgāko akordeona vēstnesi 21. gadsimtā sauktā Ksenija Sidorova.

"Sidorovai piemīt tāda veida virtuozitāte, kas ir atklājums šī vārda visīstākajā nozīmē. Viņa nepārprotami parāda, ka akordeons var būt tikpat lirisks un graciozs kā vijole,"

rakstījis britu medijs "The Telegraph".

Ksenijas Sidorovas 2021. gadā izdotais albums "Piazzolla Reflections" tika kritiķu atzīts kā "izcili atskaņots un skaisti ierakstīts" ("Gramophone") un ir ierindots starp gada labākajiem jaunajiem klasiskās mūzikas albumiem ("The Classic Review"), kā arī nosaukts par "BR Klassik" mēneša albumu.

"Akordeona lielmeistare Sidorova no šiem skaņdarbiem izvelk pārsteidzošu krāsu un faktūru dažādību. Viņa notver katru smalko artikulācijas un noskaņojuma maiņu: vienu brīdi spēj būt melanholiska un trausla, bet jau nākamajā – svelmaina un varena,"

par mākslinieces sniegumu Astora Pjacollas mūzikas albumā raksta "The Classic Review".

Veiksmīgi bijuši arī iepriekš izdotie ieraksti: "Classical Accordion" (2011) un "Fairy Tales" (2013), kas ierakstīts kopā ar BBC Velsas Nacionālo orķestri, un "Carmen" (2016), par kuru viņa 2017. gadā ieguva ECHO balvu kā Gada labākā instrumentāliste.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku