III starptautiskie jauno pianistu meistarkursi “Ventspils Piano 2024”

III starptautiskie jauno pianistu meistarkursi “Ventspils Piano 2024”

Ventspils, Latvija, 2024. gada 5.–11. augusts

MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” sadarbībā ar Francijas asociāciju “Concerto Grosso” informē par III starptautiskajiem jauno pianistu meistarkursiem “Ventspils Piano 2024”. Šis notikums piedāvā lielisku iespēju jauniem pianistiem un klavierspēles pedagogiem no visas pasaules pulcēties Ventspilī, lai mācītos un dalītos pieredzē kopā ar meistarkursu vadītājiem un savas jomas speciālistiem.

Meistarkursu vadītāji:

Antuāns Buvī (Antoine Bouvy) – Francija

Antuāns Buvī sāka apgūt klavierspēli un klavesīnspēli Parīzē. Viņš turpināja izglītību Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Teofila Biķa un Sergeja Osokina. Viņš ir franču mūzikas interprets, kurš piedāvā reti atskaņotus skaņdarbus. Buvī ir augsti novērtēts kā kamermūzikas partneris, bieži uzstājas ar starptautiski pazīstamiem māksliniekiem un solistiem. Bez koncertēšanas un pedagoģiskā darba, viņš organizē starptautisko pianistu konkursu Town of Gagny Francijā un ir viesprofesors daudzās mūzikas skolās Eiropā un pasaulē.

Šū Nins (Xu Ning) – Ķīna

Šū Nins sāka apgūt klavierspēli pie savas mātes, turpinājis studijas pie vairākiem ievērojamiem pasniedzējiem, tostarp Teofila Biķa un Jura Žvikova. Viņš ir bijis klavierspēles profesors Sičuanas Universitātē un kopš 2007. gada ir pedagogs Ļjū Šikuņa klavieru un mākslas centrā Čendu pilsētā. Šū Nins bieži tiek aicināts piedalīties starptautisku pianistu žūrijās un ir vairāku izglītības balvu ieguvējs.

Endijs Renemanis – Latvija

Endijs Renemanis klavierspēli apguvis Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī “Ecole Nationale de Musique de Fresnes” un “Schola cantorum” Parīzē, kur ieguvis profesionālo doktora grādu klavieru specialitātē pie profesora Igora Lazko. Renemanis ir daudzu starptautisko konkursu laureāts, koncertējis plaši Eiropā un strādā MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”.

Juris Žvikovs – Latvija

Juris Žvikovs studējis Jelgavas Mūzikas vidusskolā, E.Dārziņa Mūzikas vidusskolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Luksemburgas konservatorijā un Pībodija konservatorijā (Peabody Conservatory) Baltimorā, ASV. Viņš regulāri sniedz solo koncertus, spēlē kameransambļos un sniedz meistarklases daudzās Eiropas Mūzikas augstskolās. Žvikovs ir strādājis arī Kalifornijas Mākslas Institūtā (California Institute of the Arts).

Pasākuma norise:

“Ventspils Piano 2024” meistarkursi norisināsies no 2024. gada 5. līdz 11. augustam Mākslu izglītības kompetences centrā “Ventspils Mūzikas vidusskola” (koncertzāle “Latvija” Lielais laukums 1, Ventspils, Latvija). Kursu dalībnieku koncerti notiks koncertzālē “Latvija” un citās koncertu norises vietās.

Dalības kategorijas:

  • Aktīvie dalībnieki (solo vai solo + orķestris)
  • Pasīvie dalībnieki (kontaktstundu vērošana)

Aktīviem dalībniekiem tiks nodrošinātas 4 kontaktstundas, iespēja vērot citu dalībnieku kontaktstundas un piedalīties vienā vai vairākos koncertos koncertzālē “Latvija” vai Ventspils Jaunrades namā. Pasīvie dalībnieki varēs vērot visas kontaktstundas un klausīties koncertus. Aktīviem dalībniekiem ir iespēja meistarkursu laikā kopā ar simfonisko orķestri atskaņot vienu daļu no izvēlētajiem klavierkoncertiem. Katram šīs kategorijas dalībniekam būs viens mēģinājums ar orķestri, un meistarkursu vadītāji izvēlēsies, kuri no dalībniekiem uzstāsies noslēguma koncertā.

Dalībnieki var izvēlēties vienu daļu no sekojošajiem koncertiem:

  • J.Haidns – Koncerts Re mažorā Hob. /11 – 1., 2. vai 3. daļa
  • A. Mocarts – Koncerts La mažorā K. 414 – 1., 2. vai 3. daļa
  • Šopēns – Koncerts mi minorā op. 11 – 1., 2. vai 3. daļa
  • Pulenks – Koncerts divām klavierēm re minorā FP61 – 1., 2. vai 3. daļa

Dalības maksa:

  • Aktīvais dalībnieks solo – EUR 250
  • Aktīvais dalībnieks solo + orķestris – EUR 500
  • Pasīvais dalībnieks – EUR 70 (viena diena – EUR 15)

Pieteikuma forma jāiesūta elektroniski līdz 2024. gada 1. jūlijam uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Apliecinājums par iemaksāto dalības maksu jāiesūta līdz 2024. gada 1. augustam uz to pašu e-pastu. Ceļa un uzturēšanās izdevumus sedz meistarkursu dalībnieki. Meistarkursu rīcības komiteja pēc pieteikumu saņemšanas rezervēs naktsmītnes vidusskolas kopmītnēs (diennakts cena EUR 10), citu organizāciju dienesta viesnīcās vai pilsētas viesnīcās.

Kontaktpersonas:

Juris Žvikovs (vispārīgi jautājumi): Tel. 26414074, epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Endijs Renemanis (jautājumos par Ventspili [kopmītnes u.c.]): Tel. 29218992, epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Atskats uz Ventspils Piano festivāla vēsturi

Ventspils Piano meistarkursu idejas autors ir franču pianists un pedagogs Antuāns Buvī. Meistarkursi aizsākās 2012. gadā Daugavpilī, sadarbojoties ar Francijas asociāciju Concerto Grosso un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolu. Sākotnēji kursi koncentrējās uz solo repertuāru, bet drīz vien dalībniekiem radās iespēja muzicēt kopā ar Daugavpils Kamerorķestri Aivara Broka vadībā. Šī unikālā pieredze piesaistīja daudzus jaunus pianistus no dažādām valstīm.

2018. gadā meistarkursi pārcēlās uz Ventspili, kur tie notiek Ventspils Mūzikas vidusskolā. Jaunie pianisti no Ķīnas īpaši iemīļojuši šos kursus, pateicoties ķīniešu pedagoga Šū Ninga (Xu Ning) darbībai. Šū Nins, pēc studijām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, atgriezās Ķīnā un izveidoja savu mūzikas skolu, popularizējot Latviju kā lielisku vietu muzikālajai izglītībai.

Ventspils Piano meistarkursi un koncerti apliecina šo pasākumu starptautisko nozīmību un Ventspils kā svarīgu mūzikas izglītības centru. Ik gadu dalībnieki no dažādām valstīm piedalās šajā notikumā, gūstot vērtīgu pieredzi un paplašinot savas muzikālās prasmes.

Komentārs no Ventspils Mūzikas vidusskolas direktora Jēkaba Macpana:

“Mēs, Ventspils Mūzikas vidusskola, esam īpaši lepni par mūsu starptautiskās sadarbības centieniem un panākumiem. Mūsu skola ir kļuvusi par kultūras un mūzikas izglītības centru, kur pulcējas jauni talanti no dažādām pasaules valstīm. Meistarkursi “Ventspils Piano 2024” ir lielisks piemērs tam, kā mūzika spēj apvienot cilvēkus neatkarīgi no viņu dzimtenes vai kultūras

Īpaša uzmanība tiek pievērsta labai komunikācijai starp pedagogiem, studentiem un viesiem, nodrošinot atvērtu un atbalstošu vidi. Mūsu mērķis ir radīt ģimenisku atmosfēru, kur katrs dalībnieks jūtas gaidīts un novērtēts. Tas ir pamats, uz kura balstās mūsu izglītības filozofija – katra studenta personiskā izaugsme un radošā attīstība.

Esam pateicīgi par iespēju sadarboties ar izciliem pedagogiem no visas pasaules un priecājamies par katru studentu, kas izvēlas Ventspils Mūzikas vidusskolu par savu mūzikas izglītības ceļvedi. Vēlamies, lai mūsu skola turpinātu būt vieta, kur mūzikas mīlestība un zināšanas tiek dalītas, attīstītas un nodotas nākamajām paaudzēm.” Jēkabs Macpans, Ventspils Mūzikas vidusskolas direktors


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku