Kristīnes Balanas Stradivari Īlē

Pašmāju alternatīvā roka/punk/hc kvartets "Ghettozloba" laiž klajā dziesmu no vasaras beigās gaidāmā albuma

Kristīnes Balanas Stradivari Īlē

Akustiskā koncertzāle ĪLE (Īles luterāņu baznīca) jūlija sākumā aicina piedzīvot unikālu notikumu- izcilās vijolnieces Kristīnes Balanas rokām spēlētā leģendārā itāļu vijoļmeistara Stradivari vijole pārlaicīgā Johana Sebastiana Baha mūzikā - visas solo partitas un sonātes vienā programmā, divās dienās.
Īles baznīca pirmo reizi rakstos pieminēta 1682. gadā, Bahs dzimis 1685. gadā, vijoli, ko spēlēs Kristīne, Stradivari izgatavojis 1694. gadā. Tā vien šķiet, ka šāda tikšanās mūzikā jau bija ieplānota pirms vairāk kā 300 gadiem. Dievnams atdzimis un paralēli sakrālai, dzīvo arī koncertzāles dzīvi; vijole jau gadsimtiem dzīva, jo nemitīgi kopta un spēlēta; Baha mūzika Kristīnes Balanas interpretācijā iemieso vēsturisko mūzikas attīstības ceļu ar šodienai raksturīgāko interpretācijas virtuozitāti un sajūtu dziļumu.
Kristīne Balanas: “Baha mūzika man ir īpaši tuva. Tajā var iegrimt dziļi, dziļi un tad atrasties jaunā dimensijā, var viegli rotaļāties vai nebeidzami ilgoties. Tās nerimstošā kustība un labi bruģētais ceļš vienmēr nes tālāk uz priekšu.” Spēlēt visas partitas un sonātes ir izaicinājums jebkuram vijolniekam, tās kopā spēlētas pārsniedz 5 stundas, tāpēc mūzikas baudītājiem, kas grib piedzīvot pilnu ciklu jārēķinās ar diviem pilniem vakariem Īlē.
Pirmā daļa, 5. jūlijs plkst. 20.00
Sonāte Nr. 1 Sol minorā, BWV 1001
Partita Nr. 3 Mi mažorā, BWV 1006
Sonāte Nr. 3 Do mažorā, BWV 1005

Otrā daļa, 6. jūlijs plkst. 20.00
Sonāte No. 2 La minorā, BWV 1003
Partita Nr. 1 Si minorā, BWV 1002
Partita Nr. 2 Re minorā, BWV 1004

Biļetes www.bilesuparadize.lv
Iespēja iegādāties vienas vai divu dienu biļetes.
Vairāk par Īli var uzzināt www.ile.lv
6. jūlijā Dobeles Mūzikas skolā notiks Kristīnes Balanas vijolspēles meistarklase.
Precizēta informācija būs pieejama Dobeles Mūzikas skolas mājas lapā www.dobelesmuzikasskola.lv
Koncerti un meistarklase notiek, pateicoties “Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programmas 2024’’ un Dobeles novada pašvaldības atbalstam.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku