Kultūras pils “Ziemeļblāzma” piesaka 2019. gada rudens koncertu programmu

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” piesaka 2019. gada rudens koncertu programmu

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” piesaka 2019. gada rudens koncertu programmu.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” šī gada rudenī piedāvās īpaši izsmalcinātu un daudzveidīgu dažādu žanru koncertu programmu, kas būs interesanta tiem mūzikas cienītājiem, kuri ar prieku izbauda ne tikai skaņdarbus klasiskās interpretācijās, bet novērtē arī mūziķu veikumu meklējot jaunu un neparastu skanējumu klasiskām vērtībām un pievēršanos jaunradei. Kopā sešos koncertos būs gan patīkamas atkalredzēšanās ar iemīļotiem māksliniekiem, kuru koncerti vienmēr ir svētki klausītājiem, gan arī iespēja pirmo reizi Latvijā atklāt spilgtu profesionālu mūziķu vārdus.
1. septembris ir Kultūras pils “Ziemeļblāzma” 106. dzimšanas diena, un to atzīmēsim ar skaistu dāvanu sev un klausītājiem – pirmo reizi Latvijā koncertēs pianistu duets Florians Koltuns (Florian Koltun, Vācija) un Ksina Vanas (Xin Wang, Ķīna). Abi mūziķi ir daudzu nozīmīgu starptautisku klasiskās mūzikas konkursu un festivālu viesi un mākslinieciskie vadītāji Vācijā, Šveicē un Spānijā. Pianistu duets ir sniedzis izcilus solokoncertus prestižās koncertzālēs Eiropā, Ķīnā un citviet, kā arī sadarbojušies ar nozīmīgiem orķestriem, tostarp Vuhanas filharmonijas orķestri (Ķīna), Āhenes simfonisko orķestri un orķestri “Berliner Camerata” (Vācija). Koncerta īpašais viesis - pianists Andrejs Osokins.
19. septembrī ar jaunu vērienu izskanēs koncertizrāde "Es domāju uz Tevi" - dziedātājas Ievas Paršas komponētas dziesmas ar Raiņa un Aspazijas vārdiem. Kopā ar mūzikas autori uzstāsies apvienības “Dagda” dalībnieki: basbaritons Krišjānis Norvelis, altists Pēteris Trasuns, trompetists Jānis Porietis, pianists Aldis Liepiņš un sitaminstrumentālists Edgars Saksons. Koncertizrādē piedalīsies arī Dagdas kora grupa un divas “mēnessmeitiņas” – Linda Vicinska un Māra Vaickovska. Koncertizrādes sarunu vadītājs muzikologs Orests Silabriedis.
6. oktobrī programmā “Dzīve kā kino - kino kā dzīve” tikšanās ar radošo trio – čellisti Margaritu Balanas, vijolnieci Kristīni Balanas un pianistu Andreju Osokinu. Cilvēka mūžs septiņu dažādu valstu kino filmu mūzikas stāstos - Nino Rotas, Marģera Zariņa, Jana Tīrsena, Andželo Badalamenti, Džona Viljamsa skaņdarbos, kā arī Johana Sebastiāna Baha, Ferenca Lista, Sergeja Prokofjeva un Kloda Debisī kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm. Izcilo mūziķu sniegumu papildinās mākslinieka Jāņa Romanovska video projekcijas.
10. oktobrī koncertēs fenomenāli mūziķi no Francijas – Žans Marks Folcs (Jean-Marc Foltz) un Stefans Oliva (Stephan Olivia) - klarnetes un klavieru duetā atskaņojot programmu “Gerswin”, kuras iedvesmas avots ir leģendārā komponista daiļrade. Mūziķu veltījums Džordžam Geršvinam nav tikai pazīstamu ierakstu izlase prasmīgu mūziķu izpildījumā, mēģinot atdarināt viņa stilu. Pats galvenais ir dziļa izpratne par komponista bagātīgajām harmonijām, prasmi rakstīt mūziku, kura vienmēr šķitīs aktuāla un izvairīšanās no džeza klišeju komponēšanās, saglabājot tā labākās tradīcijas. Klarnetists Žans Marks Folcs un pianists Stefans Oliva jau vairāk kā desmit gadus izkopj šīs būtiskās nianses un tikšanās klātienē klausītājiem ļaus pārliecināties, kā izcila mūzika spēj izcelties pār liekām ārišķībām.
1. novembrī atkal tiksimies ar enerģisko un radošo saksofonistu Denisu Paškēvicu, kurš kopā ar Kopenhāgenas džeza mūziķiem - ģitāristu Kristianu Franku (Christian Frank), kontrabasistu Klausu Kasgardu (Claus Kaarsgaard) un bundzinieku Karstenu Landoru (Carsten Landor) prezentēs savu jaunāko studijas albumu, kurš tiks izdots šā gada rudenī, tādēļ daudzas kompozīcijas būs pirmatskaņojumi. Koncertprogrammā tiks iekļauti arī skaņdarbi no iepriekšējiem albumiem, tai skaitā, “Yours Faithfully”, kas 2017. gadā saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons” kā labākais džeza mūzikas albums. Koncertu papildinās video projekcijas mākslinieka Zenon izpildījumā.
10. novembrī balles noskaņu pilī varēs izbaudīt koncertprogrammas “Vīnes balle” klausītāji. Programma veidota kā neliels teatrāls uzvedums ar galma atmosfērai raksturīgu atribūtiku – parūkām, tērpiem un grimu. To piedāvā “Latvian Sound Quartet” – četras jaunas, brīnišķīgas dāmas, kuras savaldzina klausītājus ar savu atraktīvo priekšnesumu un arī muzikālajām kvalitātēm. Kvarteta sastāvā muzicē obojiste Jana Zeļenska, vijolniece Līva Plociņa-Janova, čelliste Māra Botmane un pianiste Roksana Tarvide.
Biļetes uz koncertiem būs pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs, internetā un Kultūras pils “Ziemeļblāzma” informācijas centra kasē. Biļešu cenas 5.00 – 30.00 eiro.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku