Kamermūzikas ansamblis “Altera Veritas” aicina uz 20 gadu jubilejas koncertu

Kamermūzikas ansamblis “Altera Veritas” aicina uz 20 gadu jubilejas koncertu.

Kamermūzikas ansamblis “Altera Veritas” aicina uz 20 gadu jubilejas koncertu.

Kamermūzikas ansamblis “Altera Veritas” 19. septembrī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā svinēs savas pastāvēšanas 20. gadskārtu, koncertā atceroties šajā laikā paveikto, kā arī piedāvājot klausītājiem divus pirmatskaņojumus.

“Ar programmu “Altera Veritas - 20” vēlamies pateikties visiem komponistiem, kuri mums šo gadu laikā ir veltījuši brīnišķīgus skaņdarbus, ļaujot piedzīvot neaprakstāmi krāšņu emociju paleti. Tāpat pateicamies saviem skolotājiem un draugiem, kuri bijuši mums līdzās, un, protams, saviem uzticīgajiem klausītājiem,”

koncerta ideju paskaidro mūziķi.
Jubilejas koncerta skaņdarbu klāstā būs Agnes Meisteres, Valda Zilvera, Gundegas Šmites, Kaspara Zemīša un Ērika Ešenvalda darbi. Īpašs notikums solās būt divi jaundarbu pirmatskaņojumi. Tos speciāli šim izpildītāju sastāvam komponējuši Jēkabs Nīmanis un Marija Vidmonte.
Koncertā gaidāmi arī viesi – ansamblis “Brokastis četratā”. Koncertu vadīs Raitis Zapackis.
Ansamblis “Altera Veritas” izveidots 1999. gadā ar mērķi atskaņot mūsdienu latviešu komponistu orģinālmūzikas programmas netradicionālam un pasaulē unikālam instrumentu sastāvam.
Ansambļa sastāvu veido divas koncertkokles, akordeons un flauta. Darbības laikā ansamblis saņēmis vairākas nozīmīgas atzinības – 2003. gadā tas kļuvis par Lielās Mūzikas balvas laureātu, bet 2005. gadā saņemta laikraksta “Diena” Gada balva kultūrā. Gadu gaitā sniegti koncerti ne vien Latvijas koncertzālēs, bet arī ārvalstīs – Šveicē, Itālijā, Portugālē, Vācijā, Zviedrijā un citviet.

“Altera Veritas” ir īpaši iedvesmojis gan latviešu, gan ārzemju komponistus radīt mūziku tieši šim izpildītāju sastāvam – 20 gadu laikā ansambļa repertuārā iekļauti teju 90 speciāli komponēti skaņdarbi.
Šobrīd kameransamblī muzicē Anda Eglīte (kokle un basa kokle), Ieva Mežgaile (kokle un basa kokle), Artūrs Noviks (akordeons) un Andis Klučnieks (flauta).
Biļetes uz “Altera Veritas” 20 gadu jubilejas koncertu Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Skārņu ielā 10 pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un interneta vietnē bilesuparadize.lv
Koncerta norisi atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Koncerta producents ir biedrība “I DID IT”.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku