Ruslana Viļenska koncerts "Itāļu nakts 2019"

Ruslana Viļenska koncerts "Itāļu nakts 2019"

Ruslana Viļenska koncerts "Itāļu nakts 2019".

26. oktobrī plkst. 19.00 Lielajā Ģildē notiks pazīstamā čellista Ruslana Viļenska (Ruslan Vilensky) koncerts. Viņš ar savu stīgu instrumentu grupu prezentēs Rīgas publikai muzikālu projektu "Itāļu nakts 2019". Pasākuma īpašā viešņa būs talantīgā itāļu čelliste, "Orchestra Giovanile Luigi Cherubini" pirmais čells Martina Biondi (Martina Biondi).
Koncerta pirmajā daļā no skatuves izskanēs Antonio Vivaldi (Antonio Vivaldi), kā arī viena no spožākajiem mūsdienu Itālijas komponistiem un čellistiem – Džovanni Solimas (Giovanni Sollima) – skaņdarbi. 

"Kad Ruslans piedāvāja man piedalīties viņa koncertā," stāsta Martina Biondi, "es uzreiz teicu "jā". Jo programmā būs arī Džovanni Solimas mūzika. Nekad neesmu izpildījusi viņa skaņdarbus, kaut gan viņš ir bijis mans skolotājs. Esmu jau spēlējusi Rīgā kopā ar leģendāro Rikardo Muti (Riccardo Muti) un atceros, ka tas bija lieliski. Nepacietīgi gaidu atgriešanos!"

Savukārt otrajā daļā valdīs itāļu operas mūzika, kā arī Nino Rotas (Nino Rota), Enio Morikones (Ennio Morricone), Luisa Bakalova (Luis Bacalov) un Armando Trovajoli (Armando Trovajoli) skaņdarbi no itāļu kulta kinofilmām "8 ½", "Sievietes smarža", "Ceļš", "Amarkords" un "Jaunais kinoteātris Paradiso".
Pasākuma gaisotni papildinās speciāli šim projektam izveidotas videoprojekcijas.

"Tās neapšaubāmi ir dižas filmas," komentē Ruslans Viļenskis," un tajās skanēja diža mūzika. Tā ir dzīva, nevaldāma, patiesa un īsta. Reizēm tiek aizmirstas sižeta līnijas, filmu varoņu vārdi, bet melodijas paliek atmiņā. Un skatītāji tās atceras, tiklīdz sadzird pirmos akordus."

Ruslans Viļenskis ir viens no spilgtākajiem savas paaudzes čellistiem. Pēc liktenīgās tikšanās ar Mstislavu Rostropoviču, pārcēlās no Latvijas uz Vāciju un kļuva par slavenā čellista un pedagoga Dāvida Geringa audzēkni Berlīnē. Saņēmis Berlīnes Filharmonijas Herberta fon Karajana stipendiju, pēc maestro Valērija Gergijeva uzaicinājuma kļuva par Marijas teātra simfoniskā orķestra pirmo čellu. Uzstājies nozīmīgās pasaules koncertzālēs, tostarp „Concertgebouw” Amsterdamā, „Theater Diligentia” Hāgā, Berlīnes Filharmonijā, „Konzerthaus” Berlīnē, „Alte Oper” Frankfurtē, "Berwaldhallen" Stokholmā, „Jazzhus Montmartre” Kopenhāgenā u.c.

Līdzās veiksmīgai karjerai klasiskajā mūzikā, Viļenskis ir izveidojis un producē vairākus starptautiskus mūzikas projektus – „PABLO ZIEGLER MEETS RUSLAN VILENSKY” ar laikmetīgā Argentīnas tango (Nuevo Tango) leģendu maestro Pablo Zīgleru, „DUO RUSSO & VILENSKY” ar itāļu komponistu un bandoneonistu Paolo Russo, „DUO SINESI & VILENSKY” ar argentīniešu ģitāristu Kike Sinēzi, „Italian Night 2018” ar pasaules pieprasītāko akordeonistu Fausto Bekalosi (Al di Meola Group). Viļenskis spēlē 18. gadsimta itāļu vecmeistara čellu.
VILENSKY LIVE ir augstvērtīgas mūzikas koncertu sērija Baltijas valstīs. Koncertu sērijas ietvaros ir uzstājušies tādi pasaulslaveni mākslinieki, kā itāļu komponists un bandoneonists Paolo Russo un laikmetīgā Argentīnas tango leģenda, „Grammy” balvas laureāts - maestro Pablo Zīglers, britu džeza pianiste Katja Surikova, Latin-Grammy balvas ieguvējs ģitārists Kike Sinēzi un pasaules pieprasītākais džeza akordeonists Fausto Bekalosi (Al di Meola Group). 

  • Vairāk informācijas un biļetes: www.vilenskylive.com
  • Pasākums Facebook:  https://www.facebook.com/events/2409649959254598/  

Pasākumu atbalsta: Itālijas vēstniecība Rīgā, kompānija "Balmerk Estonia OÜ", kompānija "Dunker", itāļu vīni “Casa Charlize Toscana Bianco” un “Casa Charlize Toscana Rosso”, žurnāls "Lilit", žurnāls "Riga This Week", interneta žurnāls brunch.lv , žurnāls "Люблю", interneta žurnāls "Meeting.lv", interneta žurnāls "Cityriga.lv"


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku