Rīgā uzstāsies Krievijas pianists – virtuozs Staņislavs Solovjovs

Rīgā uzstāsies Krievijas pianists – virtuozs Staņislavs Solovjovs.

Rīgā uzstāsies Krievijas pianists – virtuozs Staņislavs Solovjovs.

30.novembrī plkst.19:00 Reformātu baznīcā (Mārstaļu ielā 10) notiks starptautisku konkursu laureāta, populārā Sanktpēterburgas pianista Staņislava Solovjova solokoncerts “Sapņi par romantiku”. Programmā Francis Šūberts, Roberts Šūmanis, Ferencs Lists.
Staņislavs Solovjovs ir virtuozs pianists – solists un koncertmeistars, spilgts Sanktpēterburgas klavierskolas pārstāvis. Viens no retajiem pianistiem, kurš spēj būt vienlīdz pārliecinošs gan plašās soloprogrammās, gan arī kameransamblī vai spēlējot pavadījumu. Absolvējis Sanktpēterburgas konservatoriju, ar lieliem panākumiem sniedzies solokoncertus Latvijā, Krievijā, Eiropas valstīs. 2001.gada aprīlī notika pianista debijas solokoncerts Nīderlandē, slavenajā Amsterdamas Concertgebouw koncertzālē. Tāpat Staņislavs ir koncertējis Latvijā, Vācijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Austrijā, Serbijā, Francijā, Polijā, Grieķijā, Dienvidkorejā, Somijā, Spānijā un Izraēlā. Uzstājies kopā ar Sanktpēterburgas Akadēmisko simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Belgradas un Vroclavas simfoniskajiem orķestriem, Sanktpēterburgas Valsts simfonisko orķestri, Sanktpēterburgas simfonisko orķestri “Klasika” un daudziem citiem. Regulāri skatuves partneri ir S.Slovačevskis (čells), M.Safarjanca (vijole), A.Masarskis (čells), G.Sidorenko (mecosoprāns), O.Vainšteins (klavieres), J.Izotovs (klavieres), M.Svetlovs (bass), E.Laijonsa (soprāns), D.Gončars (alts) un daudzi citi. 

“Staņislavs Solovjovs, nenoliedzami, ir pasaules līmeņa mūziķis, kura spēle ir pārāka par citiem manis dzirdētajiem klavierkoncertiem. Rīgas koncerta repertuārā būs skaņdarbs, kura izpildījumu gaidu jau daudzusgadus – Ferenca Lista Ungāru rapsodija Nr.6. Sagaidu patiesu baudījumu no Solovjova talantīgās un spilgtās klavierspēles,”

ar saviem iespaidiem dalījās viens no pianista cienītājiem, Siguldas Opermūzikas svētku producents un dibinātājs Dainis Kalns.
No 2006.gada vada kameransambļu klasi Sanktpēterburgas konservatorijā, no 2017.gada – kameransambļu katedras docents. Tāpat no 2003.gada ir lūgtais koncertmeistars Marktoberdorfas vasaras mūzikas akadēmijā (Vācija).
Daudzu starptautisku konkursu, tostarp IV Starptautiskā Jāzepa Vītola pianistu konkursa (Rīga, 2002) un III Starptautiskā Ferenca Lista pianistu konkursa Vroclavā (Polija , 2005) laureāts. 2011.gadā XIV Starptautiskajā Čaikovska konkursā ieguva diplomu “Labākais koncertmeistars”.

No 2012.gada ir viens no visjaunākajiem Sanktpēterburgas N.Rimska-Korsakova valsts konservatorijas pasniedzējiem. Katru gadu darbojas konkursa “Uzlecošās zvaigznes” žūrijā un piedalās visos “Kaziņika dienu” koncertos un meistarklasēs. 2019.gada “Kaziņika dienu” atklāšanā nospēlēja fenomenālu koncertu kopā ar Daniēlu Lozakoviču. Mūzika diskogrāfijā ir solodisks, kurā skan Bēthovena, Skrjabina, Lista, Prokofjeva skaņdarbi.
Biļetes uz koncertu var iegādāties Biļešu servisa tīklā. 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku

cronjob