Inga Gaile un saksofonu kvartets koncertciklā “Iededz gaismu” Liepājā

Inga Gaile un saksofonu kvartets koncertciklā “Iededz gaismu” Liepājā.

Inga Gaile un saksofonu kvartets koncertciklā “Iededz gaismu” Liepājā.

Šo sestdien, 30. novembrī, plkst. 18.00 Liepājas mākslas galerijas “Romas dārzs” Berči zālē turpināsies kamermūzikas koncertcikls “Iededz gaismu” – šoreiz ar dzejas iedvesmotu koncertu “Vakara stāsti”, kurā piedalīsies saksofonu kvartets “Atomos” un dzejniece Inga Gaile, apvienojot dzejas vārsmas un meditatīvu un minimālisma estētikā ieturētu mūziku.
Saksofonu kvartets “Atomos” interesējas gan par klasiskām vērtībām, gan gluži jaunām vēsmām, labprāt eksperimentē un ir atvērts radošiem izaicinājumiem kā mūzikā, tā arī starpžanros. Kvartets dibināts 2016. gadā, un tā dalībnieki – Arvīds Kazlausks (soprānsaksofons), Aigars Raumanis (altsaksofons), Jānis Puķītis (tenorsaksofons), Eduards Lācis (baritonsaksofons) – ir vairāku profesionālās atskaņotājmākslas konkursu laureāti, kuri aktīvi koncertē dažādos sastāvos. Saksofonu kvarteta nosaukums ir izraudzīts no sengrieķu valodas krājuma, kur ar vārdu atomos (άτομος) apzīmētas tādas kvalitātes kā individualitāte un nedalāmība. Tās mūziķi vēlas iedzīvināt arī sava ansambļa idejiskajā būtībā.
“Atomos” koncertējis vairākās Latvijas pilsētās un Lietuvā, Klaipēdas koncertzālē. Solista lomā kopā ar Nacionālo bruņoto spēku orķestri kvartets muzicējis “Rīgas saksofonu dienās”, piedalījies Sansusī festivālā un festivālā Saxophonia. Kvartets radoši sadarbojies ar Latvijā dzīvojošo komponistu Džekinu Pusonu (Pousson) un ērģelnieci Līgu Ivāni, un koncertā “Vakara stāsti” – ar dzejnieci Ingu Gaili.
Inga Gaile ir dzejniece, dzejoļu krājumu “Laiks bija iemīlējies”, “raudāt nedrīkst smieties”, “Kūku Marija”, “Migla”, “Vai otrā grupa mani dzird?”, “Lieldienas” autore. 2016. gadā Gaile debitējusi prozā ar romānu “Stikli” sērijā “Mēs. XX gadsimts”. Sarakstījusi detektīvromānu “Neredzamie” un stāstu krājumu “Piena ceļi”, arī vairākas lugas, tostarp lugu “Āda”, kas jau septīto gadu ir Ģertrūdes ielas teātra repertuārā.
Dzejniece organizē un regulāri piedalās “Sieviešu stendapā”. Gailes dzejoļu krājumi izdoti arī angļu un spāņu valodā, viņas romāns “Stikli” tulkots igauņu valodā. “Vakara stāstos” autore lasa dzejoļus no krājumiem “Lieldienas”, “Kūku Marija”, kā arī divus vēl krājumos nepublicētus darbus.
Programmā “Vakara stāsti” mūzika un dzeja papildina viena otru, veidojot vienotu veselumu un burtiski elpojot vienā ritmā. Īpaši izvēlētās vārsmas savijas ar meditatīvu un minimālisma estētikā ieturētu mūziku. Programmā dzirdēsim gan Arvo Perta izsmalcinātās melodijas, gan Rihards Dubras, Filipa Glāsa, Maikla Naimena un citu komponistu skaņdarbus.
Šī būs jau desmitā reize, kad koncertcikla rīkotāji nodibinājums “Via Cultura” aicina liepājniekus un pilsētas viesus gada tumšākajos mēnešos satikties kamermūzikas koncertcikla “Iededz gaismu” koncertos. Koncertcikla turpinājumā ir sagatavots vēl viens dzejas iedvesmots koncerts – “Dzejas un mūzikas vakars” ar liepājnieci un dzejnieci Madaru Gruntmani un “NYX Trio”, kas notiks svētdien, 15. decembrī plkst. 16.00 viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē. Ansamblī “NYX Trio” apvienojušās trīs pieredzējušas kamermūziķes – flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja. Trio mūziķēm pievienosies dzejniece Madara Gruntmane, ik skaņdarbu sasaistot ar kādu no saviem dzejoļiem.
Biļetes uz koncertciklu jau tagad nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā bilesuparadize.lv (ej.uz./viacultura). Skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem un personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem ir 30% atlaide. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja visos pasākumos ir bez maksas. Lūdzam izvērtēt pasākuma piemērotību bērna vecumam.
Koncertciklu finansiāli atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Plašāka informācija: www.viacultura.lv , kā arī fb.com/ViaCulturaLV


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku