Rudens kamermūzikas festivāla noslēgumā skanēs Baha mūzika Reiņa Zariņa izpildījumā

Rudens kamermūzikas festivāla noslēgumā skanēs Baha mūzika Reiņa Zariņa izpildījumā.

Rudens kamermūzikas festivāla noslēgumā skanēs Baha mūzika Reiņa Zariņa izpildījumā.

Rudens kamermūzikas festivāla noslēgumā 17. oktobrī Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē skanēs viens no komponista Johana Sebastiāna Baha pašiem zināmākajiem skaņdarbiem – "Goldberga variācijas", ko atskaņos pianists Reinis Zariņš.

Kā raksta koncerta organizatoru VISA "Latvijas Koncerti" pārstāve Rinta Bružēvica, Johana Sebastiāna Baha "Goldberga variācijas" ir kā meditācija – "pusotras stundas laikā zūd robežas starp klausītāju, izpildītāju un mūziku, jo Baha dievišķās rotaļas pārņem ikvienu savā varā".

Šis skaņdarbs tiek uzskatīts par milzīgu izaicinājumu kā izpildītājam, tā arī klausītājam. Bahs, kurš savā daiļradē no variācijām bija izvairījies, brieduma gados, virtuozi pārvaldot kontrapunktu, radīja pilnīgi novatorisku ciklu – īstu variāciju enciklopēdiju. Šī mūzika rakstīta Krievijas sūtņa Drēzdenes galmā grāfa Hermaņa Karla fon Kaizerlinga izklaidēšanai. Sūtnis esot pasūtījis Baham skaņdarbu dažādos raksturos savam galma klavesīnistam Johanam Gotlībam Goldbergam, lai spēlē negulēto nakšu izklaidēs.

Koncertā muzicēs Reinis Zariņš, kurš ir viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis, konceptuālu starpmākslu projektu autors. Reinis uzsāka klavierspēles apguvi septiņu gadu vecumā, un jau desmit gadu vecumā debitēja kā solists ar orķestri, vēlāk gūstot godalgas vienpadsmit starptautiskos pianistu konkursos. Reinis ir trīskārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts (2011, 2013, 2015).

Reinis Zariņš ir piedalījies daudzos prestižos festivālos: Lucernas festivālā, "Kremerata Baltica" festivālā, Bātas, Norfolkas un Jaunskotijas starptautiskajos mūzikas festivālos, "Master Works" un "Holland Music Sessions" festivālos. Viņš muzicējis pasaules labākajās koncertzālēs — Amsterdamas "Concertgebouw", Ņujorkas Kārnegija centra Veila zālē, Londonas Vigmora zālē, Sanktpēterburgas Glazunova zālē, Maskavas Čaikovska zālē. Teicamā saskaņā spēlējis ar diriģentiem Andri Pogu, Atvaru Lakstīgalu, Aināru Rubiķi, Pjēru Bulēzu, Pēteru Etvešu, Pavlo Erasu-Kasado, Juhu Kangasu, Djego Masonu, kā arī muzicējis ar Maskavas Virtuoziem, Maskavas Valsts kamerorķestri, "Kremerata Baltica", Ostrobotnijas kamerorķestri un labākajiem Latvijas orķestriem.

Pianists ieskaņojis kritiķu augsti vērtētus diskus: studijas albumus "Circus & Magic", "Jāzeps Vītols – Works for solo piano", kā arī Londonas Vigmora zālē veiktu koncertierakstu ar Bēthovena "Hammerklavier" un Šūberta opusiem. 2017. gadā klajā nākuši albumi ar Volfganga Dārziņa Klavierkoncertu un Lūcijas Garūtas klaviermūziku.

Biļetes uz Rudens kamermūzikas festivāla koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī internetā.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku