Noklausies! Pianists Edgars Cīrulis radījis īpašu skaņdarbu "Silence"

Noklausies! Pianists Edgars Cīrulis radījis īpašu skaņdarbu "Silence".

Noklausies! Pianists Edgars Cīrulis radījis īpašu skaņdarbu "Silence".

Pianists un komponists Edgars Cīrulius radījis jaundarbu "Silence", tā tapšanā iesaistot 19 mūziķus no piecām valstīm. 

Skaņdarbs īpaši radīts dziedātājas Beātes Zviedres balsij, bet kā teksts izvēlēts Aleksandras Lines dzejolis.

Mūziku — katrs no savām mājām — attālināti ierakstījuši 19 profesionāli mūziķi no Latvijas, Rumānijas, Slovēnijas, Zviedrijas un Dānijas, ar skaņas apstrādi palīdzējis Toms Lisments, bet video ilustrācijas veidojusi māksiniece Patrīcija Vilsone.

Šādā veidā, kamēr mūzikas industrijai klātienē bija niecīgi maz iespēju pieteikt sevi, komponists vienojis vairākas sev tuvas pasaules, kuras ikdienas apstākļos tik vienkārši satikties nevarētu.

"Pavasarī biju atgriezies savās bērnības mājās, drošībā, un man bija laiks. Pabeidzu šo skaņdarbu balsij un orķestrim un biju plānojis to pirmatskaņot, taču pagājušais gads ieviesa korekcijas un nezināju, kad to varēs spēlēt dzīvajā. Tāpēc vērsos pie kolēģiem un draugiem un palūdzu viņiem aizdot savu "balsi" manām nošu partijām, un, man par pārsteigumu, tik daudzi piekrita piedalīties šajā projektā. Šādi mums sanāca savilkt vairākas pasaules daļas kopā vienuviet,"

par jaundarbu stāsta Edgars Cīrulis.

Šis darbs īpaši komponēts latviešu dziedātājai Beātei Zviedrei — kā Edgars stāsta, "balsij, kas skan patiesi, pa īstam. Cīrulis ir iepriekš sadarbojies ar Beāti Zviedri un augstu vērtē viņas muzikālo potenciālu. Šī arī nav komponista pirmā sadarbība ar jauno pašmāju mākslinieci, Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Patrīciju Vilsoni, kura ir vairākus mēnešus veltījusi oriģinālām ilustrācijām, kas pārtapuši par mūzikas video skaņdarbam.

Kompozīcijas tekstu ir uzrakstījusi dzejniece Aleksandra Line, kas skaidro:

""silence" jeb klusums nav obligāti laiks, pēc viss ir beidzies — bieži vien tas ir brīdis pirms. Pagājušais gads mums visiem, it īpaši mūzikas nozarei, ir bijis pārlieku kluss, taču ir svarīgi atcerēties, ka arī klusums nav garlaicīgs vai tukšs — tajā var notikt ļoti krāsainas lietas. Piemēram, dzimt kāds vērtīgs vārds vai skaņa".


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku