LNSO un Ieva Saliete Zaļajā ceturtdienā piedāvās programmu "Zelta baroks"

LNSO un Ieva Saliete Zaļajā ceturtdienā piedāvās programmu "Zelta baroks"

LNSO un Ieva Saliete Zaļajā ceturtdienā piedāvās programmu "Zelta baroks".

Zaļajā ceturtdienā, 1. aprīlī, pulksten 19 Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) kamermūziķi Latvijas radio 3 "Klasika" tiešraidē piedāvās senās mūzikas programmu "Zelta baroks".

Kā informē LNSO pārstāvji, koncertā varēs dzirdēt dzirdēt klavesīnisti Ievu Salieti, fagotistu Jāni Semjonovu, vijolnieku Sandi Šteinbergu, kontrabasistu Oskaru Bokanovu, kā arī flautisti Maiju Zandbergu. Viņu izpildījumā skanēs baroka mūzikas komponistu Tēlemana, Bodekera, Plati un Eklsa skaņdarbi.

Koncertā skanēs baroka laikmeta mūzika, tajā skaitā Georga Fridriha Tēlmaņa opusi. Tēlemanis ir viens no populārākajiem un zināmākajiem sava laika komponistiem līdzās Johanam Sebastianam Baham, Antonio Vivaldi un Georgam Frīdriham Hendelim. Lielāko mūža daļu dzīvojis Hamburgā, kur bijis atbildīgs par vairāku baznīcu muzikālo dzīvi. Komponista daiļradē atrodami vairāki desmiti operu, pasiju, koncertu un arī lieliski kamermūzikas darbi.

Koncerta dalībnieki ir izcili baroka mūzikas interpreti. Ieva Saliete ir devusi jaunu elpu klavesīnam Latvijas koncertdzīvē. Viņa plaši zināma ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās, piedaloties solo un kamermūzikas projektos Vācijā un Šveicē, kā arī esot Bernes senās mūzikas orķestra Les Passions de l'Ame klavesīniste. Ieva Saliete saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2017 "Par izcilu darbu ansamblī". Jānis Semjonovs kopš 2009. gada ir LNSO fagotu grupas koncertmeistars. Tieši pateicoties baroka mūzikas atskaņojumiem, Semjonovs 2011. gadā izvirzīts Lielās Mūzikas balvai nominācijā "Par izcilu darbu ansamblī".

Sandis Šteinbergs ir LNSO I vijoļu grupas koncertmeistars jau vairāk nekā 17 gadus. Kopš 2013. gada pilda vieskoncertmeistara pienākumus, sadarbojas ar Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri, Tamperes simfonisko orķestri un Norvēģijas ansambli Bit-20. Kontrabasa virtuozs Oskars Bokanovs guvis laurus starptautiskos konkursos Holicē, Vroclavā, Brno un citviet. Viņa ikdiena paiet LNSO kontrabasu grupas koncertmeistara amatā. Savulaik Oskars bijis Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mūziķis, spēlējis arī kamerorķestrī Kremerata Baltica, kur muzicējis ar Gidonu Krēmeru, Martu Argeriču, Mišu Maiski, Mario Brunello un daudziem citiem. Savukārt flautiste Maija Zandberga studijas beigusi Mārstrihtas Mūzikas akadēmijā pie profesora Filipa Benuā, jau kopš 2015. gada regulāri uzstājoties kopā ar LNSO.

Koncerta ierakstu vēlāk būs iespējams vērot LNSO "YouTube" kanālā – kā arī portālā www.Diva.lv.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku