"Rīga Jūrmala" akadēmijā meistarklasi sniegs viens no mūsdienu spožākajiem pianistiem Jefims Bronfmans

"Rīga Jūrmala" akadēmijā meistarklasi sniegs viens no mūsdienu spožākajiem pianistiem Jefims Bronfmans.

"Rīga Jūrmala" akadēmijā meistarklasi sniegs viens no mūsdienu spožākajiem pianistiem Jefims Bronfmans.

"Rīga Jūrmala" akadēmijas "Facebook" lapā 25. maijā norisināsies tiešsaistes meistarklase ar visā pasaulē atzītu un apbrīnotu pianistu Jefimu Bronfmanu. Meistarklasē piedalīsies trīs Baltijas valstu jaunie talanti – Aleksandrs Kalējs, Mantas Šernius un Elžbieta Liepa Dvarionaite, kas klavierspēles mākslu apgūst Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā un Vīnes Mūzikas un Tēlotājmākslas universitātē.

Kā raksta rīkotāji, Jefims Bronfmans ir viens no tiem nedaudzajiem māksliniekiem, ar kuru sadarboties vēlas festivāli, orķestri, diriģenti un koncertnami visā pasaulē. Viņa iespaidīgo tehniku, spēku un neparastās liriķa dotības, ko atzinīgi vērtē gan kritiķi, gan klausītāji, šovasar klātienē varēs izbaudīt arī klasiskās mūzikas festivālā "Rīga Jūrmala" – 27. augustā Jefims Bronfmans uzstāsies Dzintaru koncertzālē kopā ar Karalisko "Concertgebouw" orķestri un diriģentu Danielu Hārdingu.

Meistarklasi tiešsaistē "Rīga Jūrmala" akadēmijas "Facebook" lapā varēs vērot ikviens interesents. Papildu informācija par Jefimu Bronfmanu atrodama festivāla "Rīga Jūrmala" mājaslapā.

Aleksandrs Kalējs ir vairāku starptautisku konkursu laureāts, kā arī III starptautiskā Džordža Gēršvina konkursa Ņujorkā finālists. Uzstājies koncertos un starptautiskos festivālos daudzviet Eiropā un ASV, Aleksandrs Kalējs klavierspēli apgūst profesora Sergeja Osokina klasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Vīnes Mūzikas un Tēlotājmākslas universitātē pie profesora Avedisa Kujumdžana. Aleksandrs Kalējs meistarklasē ar Jefimu Bronfmanu izpildīs R. Šūmaņa "Vīnes karnevāls", op.26.

Mantas Šernius ir daudzu starptautisku klaviermūzikas un kamermūzikas konkursu laureāts, kas uzstājies gan kā solo mākslinieks, gan kamermūzikas ansambļu sastāvā. Iepriekš skolojies Skotijas Karaliskajā konservatorijā, Mantas šobrīd studē doktorantūrā profesora Ivari Iljas klasē Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā, kur iepriekš ieguvis maģistra grādu kamermūzikā pie profesores Marjes Lohuaru. Mantas Šernius meistarklasē izpildīs S. Prokofjeva "Sonāte nr.7" Si bemol mažorā, op.83.

Trešā meistarklases dalībniece Elžbieta Liepa Dvarionaite ir Vīnes Mūzikas un Tēlotājmākslas universitātes studente profesores Annas Malikovas klasē. Būdama daudzu starptautisku meistarklašu dalībniece un starptautisku konkursu laureāte, Elžbieta ir uzstājusies kopā ar orķestriem no visas Baltijas, kā arī ar "Virtuosi Brunensis" orķestri no Čehijas. Viņu pastāvīgi konsultē arī ievērojamā lietuviešu pianiste Mūza Rubackīte. Elžbietas Liepas Dvarionaites izpildījumā meistarklasē dzirdēsim A. Skrjabina "Sonāte nr.5", op.53.

Šosezon jau notikušas "Rīga Jūrmala" tiešsaistes meistarklases kopā ar Karaliskā "Concertgebouw" orķestra vadošajiem mūziķiem Omāru Tomasoni (trompete), Dominiku Seldis (kontrabass), Gregoru Horšu (čells), Emīliju Beinoni (flauta) un Alekseju Ogrinčuku (oboja), Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra mūziķi Lionelu Kotē (čells), franču vijolnieku Reno Kapisonu un vācu baritonu Bendžaminu Aplu, kā arī meistarklases ar britu mecosoprānu Alisi Kūtu un izcilo tenoru Džozefu Kalleju.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku