"Rīga Jūrmala" koncerti ar Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestra piedalīšanos notiks Dzintaru koncertzālē

"Rīga Jūrmala" koncerti ar Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestra piedalīšanos notiks Dzintaru koncertzālē.

"Rīga Jūrmala" koncerti ar Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestra piedalīšanos notiks Dzintaru koncertzālē.

Klasiskās mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" otrās nedēļas nogales koncerti, kuru norise bija plānota Latvijas Nacionālajā operā, notiks Dzintaru koncertzālē.

Uz Dzintaru koncertzāles skatuves 6. un 7. augustā kāps Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestris diriģenta Jurija Temirkanova pavadībā. Koncertu norises vieta galvenokārt mainīta, rūpējoties par mākslinieku, apmeklētāju un darbinieku veselību, lai festivāls varētu notikt, ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus.

"Esam patiesi gandarīti, ka festivāls "Rīga Jūrmala" šovasar atkal varēs uzņemt klausītājus, ļaujot baudīt pasaules mēroga klasiskās mūzikas zvaigžņu uzstāšanos klātienē. Neskatoties uz neparedzamajiem un strauji mainīgajiem apstākļiem, esam centīgi strādājuši pie 2021. gada festivāla sezonas programmas, paturot prātā vairākus notikumu attīstības scenārijus, un novērtējam klausītāju uzticību un interesi par mūsu notikumu, ko atspoguļo arī jau iegādāto biļešu skaits,"

stāsta festivāla "Rīga Jūrmala" izpilddirektore Zane Čulkstēna.

Kā informē organizatori, Covid-19 pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ dalību 2021. gada sezonas festivālā diemžēl atsaucis čellists Trulls Merks, un 6. augustā viņa vietā kopā ar Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestri un diriģentu Juriju Temirkanovu uzstāsies Rīgā dzimušais, pasaulslavenais čellists Miša Maiskis, kurš neaizmirstamu priekšnesumu festivālā "Rīga Jūrmala" sniedza arī tā debijas gadā.

"Esmu ļoti pateicīgs savam draugam Mišam Maiskim par to, ka viņš piekrita uzstāties Trullsa Merka vietā, lai koncerts varētu notikt kā plānots. Esam apbēdināti, ka apstākļi neļauj Trullsam Merkam šovasar būt ar mums, un mēs labprāt jau drīzumā atkal aicināsim viņu uzstāties. Miša Maiskis ir ne tikai viens no ievērojamākajiem Latvijas kultūras vēstnešiem, bet arī izcils čellists, ar kuru man bijis tas gods sadarboties gadu desmitiem. Viņš ir bijis "Rīga Jūrmala" festivāla draugs un uzstājies tā atklāšanas gadā, vadījis tiešsaistes meistarklasi jaunajiem mūziķiem pērn un izglābis mūs šoreiz,"

saka "Rīga Jūrmala" festivāla mākslinieciskais vadītājs Martins Engstrēms.

Jau ziņots, ka festivāls "Rīga Jūrmala" šovasar izskanēs kopumā četrās nedēļas nogalēs no 16. jūlija līdz 5. septembrim, piedaloties tādiem pasaules līmeņa simfoniskajiem orķestriem un diriģentiem kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un diriģents Džons Eliots Gārdiners, Karaliskais "Concertgebouw" orķestris un Daniels Hārdings, Sanktpēterburgas filharmonijas orķestris un diriģents Jurijs Temirkanovs, kā arī Baireitas festivāla orķestris un Andris Nelsons.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku