Skaistā ziedoņa izskaņā Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi gūst panākumus pūtēju konkursos

Skaistā ziedoņa izskaņā Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi gūst panākumus pūtēju konkursos.

Skaistā ziedoņa izskaņā Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi gūst panākumus pūtēju konkursos.

1.kursa audzēkne Nora Lodziņa ņēma dalību XXV Starptautiskajā konkursā "Sigulda- 2021", iegūstot 1. vietu – pedagogs un arī mamma Aina Lodziņa, koncertmeistars Francis Gaiļus.

Šajā konkursā piedalījās 55 dažādu instrumentu un dažādu valstu pārstāvji (Latvija, Lietuva, Igaunija, Slovēnija). Dalībniekus vērtēja starptautiska mūzikas skolu direktoru un augstskolu profesoru žūrija. Nora saņēma arī naudas balvu turpmākai talanta attīstībai.
Ar atzinības rakstiem tika apbalvoti: Gabriella Dafne Garute, skolotāja Aina Adlere, skolotāja Aina Lodziņa.
Savukārt XXVI Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā kopumā piedalījās 92 dalībnieki no 30 Latvijas mūzikas skolām.
Pērn, portālā LSM.LV konkursa rīkotājs un žūrijas priekšsēdētājs, JVLMA asociētais profesors Jānis Puriņš teica:

“Konkurss ir veicinājis jauno mūziķu profesionalitāti, daudzos gadījumos ietekmējot arī mūziķa profesijas izvēli. Visos valsts profesionālajos orķestros spēlē bijušie konkursanti. No pirmās dienas konkursu veidojam kopā ar Astrīdu Ķēniņu, un domāju, ka mums ir izdevies radīt konkursu, kuram ir sava vieta daudzo konkursu vidū, un mēs joprojām spējam dot reālu ieguldījumu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles attīstībā Latvijā. Sakot paldies skolotājiem, vecākiem, dalībniekiem, gribu novēlēt – svētkus dvēselei..”. 

Šajā konkursā mūsu skolas 5. klases audzēkne Elza Zecmane – pedagogs Aina Lodziņa, koncertmeistars Sergejs Zolotovs, konkursā piedalījās divās kategorijās.
Kategorijā “Pikolo flautā” Elza ieguva 2.vietu, savukārt, kategorijā “Flauta” - 3.vietu.
Skolotāja Aina Lodziņa par dalību konkursos izsakās šādi:

“Šis ir izaicinājumu pilns laiks, kurā mūziķiem bieži vien trūkst motivācijas spēlēt un vingrināties regulāri, jo nekas jau nenotiek! Elza ir viens no tiem bērnu mūzikas skolas audzēkņiem, kuram mērķtiecība un neatlaidība nav zudusi, audzēkne ir lieliski sevi parādījusi konkursā. Jāsaka, ka tas nav pašsaprotami un visiem pa spēkam! Šādus vārdus var attiecināt arī uz 1.kursa audzēkni Noru Lodziņu”. 

Šajā nozīmīgajā konkurā dalību ņēma arī trombonists Henrijs Lācis – pedagogs Aivars Jaundžeikars, koncertmeistars Sergejs Zolotovs. Henrijs ieguva godpilno 3. vietu.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku