Ingas Kalnas jauno albumu “Das Rosenband” prezentēs “Lielajā dzintarā”

Ingas Kalnas jauno albumu “Das Rosenband” prezentēs “Lielajā dzintarā”

Ingas Kalnas jauno albumu “Das Rosenband” prezentēs “Lielajā dzintarā”

Sestdien, 10. jūlijā plkst. 19.00 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” apmeklētāju iemīļotajā koncertsērijā “Personīgi” gaidāms īpašs notikums — pasaulslavenā operdziedātāja Inga Kalna un virtuozā pianiste Diāna Ketlere prezentēs dueta jauno mūzikas albumu “Das Rosenband” (Rožu vītne), kas 2020. gada vasarā ieskaņots tieši “Lielā dzintara” akustiskajā ierakstu studijā un jau guvis atzinīgu profesionāļu novērtējumu Latvijā un pasaulē. Koncerta apmeklētājiem būs iespēja iegādāties jaunizdoto albumu.
Ar “Lielo mūzikas balvu” apbalvotā Riharda Štrausa, Alfrēda Kalniņa un Jāņa Mediņa dziesmu programma nu iemūžināta jaunā mūzikas albumā “Das Rosenband”, bet īpaši koncertsērijai “Personīgi” radīto, romantisko koncertprogrammu papildinās arī ieskats abu mākslinieču jaunajā projektā — koncertu izkrāsos romantiskie un dabas motīviem piesātinātie Žana Sibēliusa, Sergeja Rahmaņinova un Nikolaja Rimska-Korsakova skaņdarbi. 

“Stilistiski visa programma, ko piedāvāsim klausītājiem Liepājā, ir ļoti vienota, dziesmu nosaukumos ir daudz ziedu, dabas, piemēram, melnās rozes, spāre un sniegs Sibēliusam, margrietiņas un ceriņi Rahmaņinovam vai mākoņi Rimskim-Korsakovam,”

ar programmas noskaņu un vadmotīvu iepazīstina soprāns Inga Kalna.
Albums “Das Rosenband” Nacionālās ierakstu kompānijas “Skani” paspārnē nāca klajā šī gada sākumā un jau ir izpelnījies starptautisku atzinību, tai skaitā nomināciju prestižajai Opus Klassik balvai. Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, sērijai “Personīgi” raksturīgā pēckoncerta tikšanās ar māksliniecēm šoreiz nenotiks.
Soprāns Inga Kalna pasaules slavu iemantojusi ar savu apbrīnojamo vokālo meistarību, balss dzidro skanējumu un izjustajām interpretācijām. Māksliniece izceļas gan ar spilgtām klasicisma, baroka un mūsdienu operlomām, gan arī izteiksmīgiem vokāli simfoniskās mūzikas atskaņojumiem. Pēc vairākiem karjeras gadiem Hamburgas Valsts operteātrī Inga Kalna nu ir brīvmāksliniece un uzstājas Vācijas, Francijas, Kanādas un Itālijas opernamos. Četras reizes ieguvusi Lielo mūzikas balvu (1995, 1998, 2002, 2014), kā arī saņēmusi britu Goldberg Operatic Prize un vācu Dr. Vilhelma-Oberdorfera balvu dziedātājiem un dejotājiem. Pianiste Diāna Ketlere ir divkārša Lielās mūzikas balvas laureāte, kura, līdzās koncertdzīvei un ierakstiem ar tādām prestižām kompānijām kā “BBC Radio 3”, ir arī klavieru katedras profesore Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā un profesore Ženēvas Mūzikas Augstskolā, kā arī mākslinieciskā vadītāja festivāliem “Chiemgauer Musikfrühling” Vācijā  un “SoNoRo” Rumānijā. Talantīgā pianiste  dibinājusi vienu no pasaulē pieprasītākajiem kamermūzikas ansambļiem “Ensemble Raro”, bet Latvijā sadarbojusies ar Sinfonietta Riga, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri un Latvijas Radio kori. 

INFORMĀCIJA PASĀKUMA APMEKLĒTĀJIEM:
(!!!) Atbilstoši pasākuma organizatora izvēlētajam drošības līmenim, pasākumu varēs apmeklēt personas, kuras: 

  • ir vakcinējušās pret Covid-19; 
  • pēdējā pusgada laikā ir pārslimojušas Covid-19; 
  • pēdējo 48 stundu laikā ir veikušas Covid-19 testu un tā rezultāts ir negatīvs; 
  • pēdējo 6 stundu laikā ir veikušas Covid-19 ātro antigēna testu un tā rezultāts ir negatīvs. 

Apmeklējot pasākumu, katram apmeklētājam pie ieejas jāuzrāda drošības līmenim atbilstošs covid-19 sertifikāts, personu apliecinošs dokuments un pasākuma ieejas biļete. Pasākuma apmeklējuma laikā jālieto sejas aizsargmaska un jāievēro 2m distance.

Koncerts divās daļās, norises ilgums 1 stunda 30 minūtes. Biļetes var iegādāties interneta vietnē www.bilesuparadize.lv , “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā.
Koncerts pārcelts no 2021. gada 8. janvāra. Pasākuma apmeklējumam derīgas iepriekš iegādātās biļetes, veicot biļešu personalizāciju “Biļešu paradīzes” mājas lapā.
Koncertzāles informācijas centra darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00-17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00-15.00. Saziņai: T.: +371 634 24 555, E.: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Albumu var iegādāties arī pie mums veikalā- https://muzikaspasaule.lv/cd/das-rosenband-detail


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku