ORĶESTRIS “RĪGA”AICINA KLĀTIENĒ BAUDĪT VASARAS KLASIKU

ORĶESTRIS “RĪGA”AICINA KLĀTIENĒ BAUDĪT VASARAS KLASIKU

ORĶESTRIS “RĪGA”AICINA KLĀTIENĒ BAUDĪT VASARAS KLASIKU

Orķestris “Rīga” šovasar atsāk koncertdarbību klātienē un kopā ar pašmāju ērģeļspēles meistariem aicina uz klasiskās mūzikas koncertiem 10. un 24. augustā Rīgas Domā. 

“Esam patiesi saviļņoti par ilgi gaidīto iespēju atkal tikties ar publiku - šo unikālo dzīvā koncerta pieredzi ir neiespējami aizstāt ar ko citu. Koncerti Rīgas Domā ar augstvērtīgām klasiskās mūzikas programmām ir izauguši par skaistu un gaidītu ikvasaras notikumu. Arī šajā reizē patīkami vēsajā katedrālē būs iespēja baudīt mūziku, kuras autori stāv pāri laikam,” 

stāsta Orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns.
Otrdienas, 10. augusta, vakarā koncertā “Bahs, Brukners, Britens” – Orķestra “Rīga” sengaidīta atkalredzēšanās ar diriģentu Jāni Liepiņu, Manheimas Nacionālā teātra pirmo kapelmeistaru un Latvijas Nacionālās operas un baleta diriģentu. Viņa vadībā simfoniskā pūtēju orķestra “stabules” atsauksies Aigara Reiņa pārvaldīto Rīgas Doma ērģeļu stabuļu arsenālam. Ar medību obojas pēcteča – angļu raga – maigo, plūstošo skanējumu valdzinās koncerta soliste, obojiste Elīna Kuduma. Programmā izskanēs baroka laika dižgara Johana Sebastiāna Baha, vēlīnā romantisma pārstāvja Antona Bruknera un 20. gadsimta klasiķa Bendžamina Britena opusi.
24. augustā koncertā “Bahs, Dvoržāks, Debisī” ar ērģeļskanējuma jaudu un trauslumu priecēs ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja. Kopā ar orķestri diriģenta Valda Butāna vadībā muzicēs Latvijas Nacionālās operas soliste – soprāns Jūlija Vasiļjeva. Saglabājot J. S. Baha mūziku kā abu koncertu centrālo asi, klausītāju iztēlē impresionistiskas ainas zīmēs francūža Kloda Debisī leģendārie skaņdarbi. Uz “Jaunās pasaules” prēriju plašumiem un sirsnību vedinās čehu romantiķa Antonīna Dvoržāka mūzika.
Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un no 1. jūlija arī Rīgas Doma biļešu kasē.
Atbilstoši valstī noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām apmeklētājiem koncertu norises vietā būs jāuzrāda derīgs digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina veikto vakcināciju, Covid-19 izslimošanu vai laboratorisko analīžu rezultātus (negatīvu testu).
Plašāka informācija: www.orkestris.riga.lv


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku