Aicina uz vasaras koncertiem klātienē Vidzemes koncertzālē 'Cēsis'

Aicina uz vasaras koncertiem klātienē Vidzemes koncertzālē "Cēsis"

Aicina uz vasaras koncertiem klātienē Vidzemes koncertzālē "Cēsis"

No jūlija koncertzālē "Cēsis" tiek piedāvāta vasaras koncertu programmu, tiekoties ar klausītājiem klātienē.

Klausītājiem būs iespēja baudīt ilgi gaidītas muzikālas satikšanās ar tādiem māksliniekiem kā pianisti Osokini un Maestro Raimonds Pauls, piedzīvot jaunu un oriģinālu programmu pirmatskaņojumus kopā ar sitaminstrumentālistiem Juri Āzeru, Guntaru Freibergu un pianistēm Agnesi Egliņu, Elīnu Bērtiņu, kā arī koncertzāles rezidences mākslinieces Kristīnes Balanas, Berlīnes filharmonijas orķestra vadošā klarnetista Vencela Fuksa un filharmonijas Karajana akadēmijas absolventu, Latvijas mūziķu un diriģenta Stenlija Dodsa radošā sadarbībā veidoto koncertprogrammu.

Kā atgādina koncertzāles pārstāve Egija Saļņikova, vasara Koncertzālē "Cēsis" ierasti bijis klusāks laiks – koncertsezona noslēgusies, bet jaunā vēl nav iesākusies.

"Ņemot vērā to, ka viss aizvadītais gads nelīdzinās nekam līdz šim piedzīvotam, arī šī vasara klausītājiem nesīs pārmaiņas - skaistus klātienes koncertus, teātra un dejas izrādes ik nedēļas nogali,"

vēsta Saļņikova.

Pirmais koncerts gaidāms 18. jūlijā, kad izskanēs Raimonda Paula, Latvijas Radio bigbenda un solistu Daumanta Klaniņa un Ances Krauzes programma "Dienvidu akvareļi". Tās uzmanības centrā ir Maestro mūzika, kas tapusi 60. gados - laikā, kad Paula mūziku caurstrāvoja komponistam tik tuvais džezs. Koncertā skanēs arī tēmas no mūzikliem un dziesmas ar Alfrēda Krūkļa vārdiem.
Pirms koncerta tiks atklāta arī vasaras mākslas izstāde "Mana telpa / My Space", kurā līdz pat rudenim būs skatāmi Ilzes Preisas maģiskā reālisma stilā tapuši darbi.

Turpinot Trīs Balanas rezidenci Koncertzālē "Cēsis", 24. jūlija vakarā klausītājiem būs iespēja baudīt unikālu, īpaši Cēsu koncertzāles mākslinieciskajai programmai veidotu starptautisku projektu "Mūzikas labirints", kas tapis ar Vācijas vēstniecības Latvijā atbalstu.

Virtuozie Berlīnes filharmonijas Karajana akadēmijas absolventi uzstāsies kopā ar izciliem Latvijas jaunajiem mūziķiem un solistiem – vijolnieci Kristīni Balanas un Berlīnes filharmonijas orķestra vadošo klarnetistu Vencelu Fuksu. Ansamblis klausītājiem piedāvās programmu, kurā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta un baroka komponista un vijolnieka Pjetro Lokatelli Laberinto Armonico skaņdarbi, kā arī Nino Rotas mūzika. Starptautisko orķestri vadīs kanādiešu diriģents Stenlijs Dodss.

Augustā Koncertzālē "Cēsis" notiks Cēsu mākslas festivāla Teātru Grand Prix skate un būs iespēja noskatīties iestudējumus, kas pirmizrādes piedzīvojuši pavisam nesen – teātru sezonas izskaņā.

Augusta otrajā pusē Koncertzāles "Cēsis" klausītājiem tiek piedāvāta atkalsatikšanās ar enerģisko un virtuozo sitaminstrumentālistu duetu – Juri Āzeru un Guntaru Freibergu. Abi sitaminstrumentālisti sagatavojuši jaunu koncertprogrammu, šoreiz līdzās aicinot arī divas izcilas pianistes – Elīnu Bērtiņu un Agnesi Egliņu.

Koncerta pamatā ir komponistu Bēlas Bartoka un Džordža Krama meistardarbi, kas apliecina sitaminstrumentu repertuāru kā patstāvīgu un nozīmīgu profesionālās mūzikas sastāvdaļu, kas virtuozitātes un muzikālās izsmalcinātības ziņā līdzvērtīga citām. Bet vakara programmu vainagos jaunās paaudzes latviešu komponista, "Lielā mūzikas balva 2017" laureāta Krista Auznieka jaundarbs sitaminstrumentiem un divām klavierēm "Smaržīgais laikrādis".

Tāpat Cēsīs būs iespēja noskatīties Latvijas Nacionālā baleta trupas viesizrādi "Antonija # Silmači". Balets "Antonija #Silmači" ir romantiski dramatisks stāsts par alkām pēc personīgās dzīves piepildījuma. Tas radīts, iedvesmojoties no daudzu latviešu iemīļotākā dramaturģijas darba, Rūdolfa Blaumaņa lugas "Skroderdienas Silmačos" motīviem, un ar komponista Jura Karlsona mūziku spilgti papildina latviešu oriģinālbaletu klāstu.

Jau aizvadītā gada rudenī iecerēts, beidzot notiks trīs Osokinu – tēva un dēlu, koncerts. Koncertā "Trīs Osokini Cēsīs" skanēs jaunradīta klaviermūzikas darbu programma. Sergeja Osokina solo izpildījumā skanēs Aleksandra Skrjabina skaņdarbi, Georgija Osokina interpretācijā izskanēs Šopēna etīdes, bet Andrejs Osokins atskaņos Roberta Šūmaņa Fantāziju Do mažorā. Savukārt Morisa Ravēla valsis skanēs divām klavierēm, bet Pētera Čaikovska un Emila Dārziņa skaņdarbi trim klavierēm.

Rudens iesākumā tradicionāli gaidāms Starptautiskais festivāls "Čello Cēsis", kas laikā no 18. līdz 26. septembrim izskanēs piecos koncertos.

Biļetes uz vasaras koncertiem nopērkamas Koncertzāles "Cēsis" kasē un "Biļešu paradīzes" kasēs.

Biļetes ir derīgas tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo sešu mēnešu laikā. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Organizatori lūdz uz pasākumiem ierasties savlaicīgi.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku