Aizputes Sv. Jāņa baznīcu ieskandinās koncertstāsts par Kurzemes mūzikas vēsturi

Aizputes Sv. Jāņa baznīcu ieskandinās koncertstāsts par Kurzemes mūzikas vēsturi

Aizputes Sv. Jāņa baznīcu ieskandinās koncertstāsts par Kurzemes mūzikas vēsturi

7. augusta vakarā, simboliski atzīmējot Aizputes pilsētas svētku noslēgumu, gleznainajā Aizputes Sv. Jāņa dievnamā būs klausāms jauniešu mūzikas biedrības “Sforzando” solistu koncerts “Mūzika Kurzemē: hercogistē, guberņā, republikā”. 

“Tas būs unikāls ceļojums, kas ļaus iepazīt Kurzemē skanējušo klasisko mūziku no cita skatupunkta, koncertstāstā izzinot novada mūzikas vēstures līkločus,”

stāsta koncerta mākslinieciskais vadītājs Jēkabs Bernāts.
Koncertā būs iespēja klausīties Kurzemes renesanses un baroka grezno skaņu paleti, baudot arī romantisma laikmeta mūzikas smeldzi, kas šeit skanējusi guberņas laikā. Koncertu noslēgs mūzika, ko radījuši visievērojamākie mūsdienu kurzemnieki: Imants Kalniņš, Ēriks Ešenvalds un aizputnieks Pēteris Vasks.
Būtiski, ka arī koncerta izpildītājmākslinieki, jauniešu mūzikas biedrības “Sforzando” solisti, ir ar Kurzemi saistīti – koklētājas Martas Paulas Pauliņas un ērģelnieka Jēkaba Bernāta senči nāk tieši no šī vēsturiskā Latvijas rietumnovada. Koncertstāsta muzikālo daudzveidību kuplinās arī saksofoniste Sabrīna Barona, īpaši izceļot 20. gadsimta skaņražu iecienītā pūšaminstrumenta tembru. Trīs jaunieši tikušies, mācoties Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, kur tos vienojusi kopīgā interese par Latvijā vēsturiski publicētās un atskaņotās mūzikas izpēti un mūsdienu sabiedrības atkaliepazīstināšanu ar to.
Ieeja pasākumā tikai ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Tas nozīmē, ka koncerta apmeklētāji varēs neievērot 2 metru distanci un nelietot sejas maskas, ja nenotiks būtiskas epidemioloģiskās situācijas izmaiņas, kas šos noteikumus mainītu.
No visas sirds lielu paldies jauniešu mūzikas biedrība “Sforzando” teic visiem koncerta atbalstītājiem, rīkotājiem un sadarbības partneriem, īpaši Aizputes Autonomajai evaņģēliski luteriskajai draudzei, Aizputes Kultūras namam, Junior Achievement Latvia Līderu programmai un Pāvula Jurjāna mūzikas skolai. Plašāka informācija par šo un citiem biedrības “Sforzando” notikumiem meklējama Facebook lapā un Instagram profilā.
Koncerts notiks Aizputes Sv. Jāņa baznīcā 2021. gada 7. augustā plkst. 18.00.
Lūdzam koncerta apmeklētājus ierasties laikus!


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku