Čellista Antona Trocjuka ieraksts skanēs amerikāņu filmā par Arvo Pērta domubiedru

Čellista Antona Trocjuka ieraksts skanēs amerikāņu filmā par Arvo Pērta domubiedru

Čellista Antona Trocjuka ieraksts skanēs amerikāņu filmā par Arvo Pērta domubiedru

Grupas DAGAMBA mūziķa, čellista Antona Trocjuka šī gada pavasarī Pēterbaznīcā veiktais Arvo Pērta skaņdarba “Fratres” ieraksts izvēlēts par skaņu celiņu topošai filmai par komponista Arvo Pērta līdzgaitnieku, amerikāņu rakstnieku Beriju Lopezu, informē portāls balticevents.info. Filmas veidotājs Džeremijs Zeiferts (Jeremy Seifert) ir nopelniem bagāts dokumentālo filmu režisors, kurš par savām pēdējām filmām saņēmis vairāk nekā 30 starptautiskus apbalvojumus visā pasaulē. 

Antons Trocjuks stāsta:

“Es biju patiesi saviļņots, kad saņēmu e-pastu no filmas producentiem ar lūgumu izmantot manu ierakstu filmā par Beriju Lopezu. Viņš un Arvo Pērts bija draugi, tieši tāpēc filmas veidotāji meklēja viņa mūziku. Šķirstot Youtube pieejamos ierakstus, viņi atrada manu izpildījumu, iedvesmojās un sazinājās ar mani. Arvo Pērts ir viens no visspēlētākajiem komponistiem visā pasaulē, un Fratres ir viens no populārākajiem viņa skaņdarbiem.”

Arvo Pērts savā mūzikā, pretstatot vētrainus, emocionālus motīvus un stindzinošu klusumu, atspoguļo, kā mūsos cīnās mirklis ar mūžību. Līdzīgas tēmas savos darbos apskatījis arī rakstnieks Berijs Lopezs, pievēršoties dabas un vides problemātikai. Viņa darbu centrā allaž bija cilvēka kultūras un dabas attiecības. Filma par rakstnieku tiks plaši demonstrēta ASV televīzijā un tiešsaistes vietnēs.

Ieraksts “Fratres”, kurā piedalījās arī koncertmeistare Evija Auziņa, tika radīts par godu Arvo Pērta 85. dzimšanas dienai, un tas tika iecerēts kā aicinājums rast sevī iekšējo mieru. Tas ir arī priekšvēstnesis Antona Trocjuka solo koncertiem, kā arī drīzumā gaidāmajam solo albumam. Sīkāka informācija par albuma ierakstiem jau drīzumā.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku