Liepājas Simfoniskais orķestris atklās 141. koncertsezonu

Liepājas Simfoniskais orķestris atklās 141. koncertsezonu

Liepājas Simfoniskais orķestris atklās 141. koncertsezonu 

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 18. septembrī pulksten 19 ar krāšņu koncertprogrammu sava galvenā diriģenta – maestro Gintara Rinkeviča vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) atklās jauno koncertsezonu.

Koncerta īpašā viešņa būs izcilā latviešu vijolniece Paula Šūmane. Šajā koncertsezonā orķestris plāno programmas gan klātienē, gan arī tiešsaistē.

"Jaunajā koncertsezonā Liepājas Simfoniskais orķestris klausītājiem piedāvās bagātīgu repertuāru, gan atskaņojot pasaulē atzītus simfoniskus šedevrus, gan pirmo reizi atklājot tikko radītus latviešu komponistu darbus. Muzicēsim kopā ar spilgtiem un talantīgiem solistiem, un nākošā gada martā krāšņi svinēsim Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla 30. jubileju. Turpināsim arī pagājušajā sezonā sākto koncertu sēriju "Tuvāk" un "Simfonija Tuvāk", kas bez jebkādiem ierobežojumiem digitālā veidā būs pieejama visiem, kas pēc tā ilgojas!",

par jaunās sezonas plāniem stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Atklājot 141. koncertsezonu LSO piedāvās izbaudīt romantisma mūzikas ziemeļnieciski dziļdomīgās šķautnes. Programmā – visu laiku nozīmīgākā krievu komponista Pētera Čaikovska simfonija "Manfrēds" un viens no izcilākajiem somu vēlīnā romantisma komponista Žana Sibēliusa skaņdarbiem – Reminora vijolkoncerts.

"Bairona poēmas un sniegotu Alpu ainavas iedvesmotā Čaikovska simfonija "Manfrēds" atklāj noslēpumainu un filozofisku tēlu, kas atrodas dzīves jēgas meklējumos. Savukārt Žana Sibēliusa vijolkoncerts ir neskaitāmu pretmetu sadursme – jūtīgais un sapņainais pret vētraini mežonīgo, šarmantais pret agresīvo, simfonisks orķestra skanējums pret spožu, solistisku virtuozitāti, kas tiks uzticēta vijolniecei Paulai Šūmanei,"

par koncerta programmu raksta LSO pārstāve.

Paula Šūmane ir plaši pazīstama, spoža un daudzpusīga vijolniece. Sākotnēji vijoļspēli mācījusies Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā un Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, bet jau piecpadsmit gadu vecumā iestājusies Parīzes Nacionālajā augstākajā konservatorijā, kas 2008. gadā absolvēta ar pirmo prēmiju. Tam sekojušas studijas Grācas Mākslu universitātē, kur ar izcilību iegūts maģistra grāds.

Paula Šūmane ir 2011. gada Lielās Mūzikas balvas "Gada debija", kā arī daudzu starptautisku konkursu, tostarp Latīņamerikas nozīmīgākā – Luisa Sigalla mūzikas izpildītāju konkursa laureāte. Viņas spēli raksturo smalka stila izjūta, iespaidīga tehnika, filigrāna niansētība un spilgts skatuviskais sniegums. Spēlējusi solo ar Lisabonas Metropolitan orķestri, Bādenbādenes filharmonijas orķestri, Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, "Sinfonietta Rīga" un citiem, kā arī šī būs jau atkārtota tikšanās ar Liepājas Simfonisko orķestri.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku