Nāk klajā Aijas Alsiņas noskaņu mūzikas vinila plate

Nāk klajā Aijas Alsiņas noskaņu mūzikas vinila plate

Nāk klajā Aijas Alsiņas noskaņu mūzikas vinila plate

Latviešu mūziķe un komponiste Aija Alsiņa nupat izdevusi savu otro klaviermūzikas solo albumu “Creation”. Šis albums ir īpašs ar to, ka pirmo reizi Aijas mūzika pieejama arī taustāmā - vinila plates formātā.
“Creation” sastāv no 11 instrumentāliem skaņdarbiem, kuros ir izmantotas akustiskās klavieres, stīgu kvartets un ambientas tekstūras, kas kopā rada izjustas un īpaši emocionālas muzikālas ainavas. Aijas mūzika ir izteikta noskaņu mūzika, un bieži vien tiek pielīdzināta filmu mūzikai, kas runā bez vārdiem, un omulīgi sildīs drēgnajos tumšajos vakaros.
Iekārtojies ar siltu tējas tasi un ļaujies melodiju stāstiem.
Vācijas mūzikas žurnāls “Gezeitenstrom” par Aijas jauno albumu jau sniedzis pozitīvas atsauksmes, sakot: 

“Aijai Alsiņai ar minimāliem līdzekļiem izdodas sasniegt daudz un par to viņa ir pelnījusi lielu cieņu. Tāpat kā tā priekšgājējam, arī jaunajam albumam izdodas pārliecināt un apburt. Tādā veidā, kas patiešām kļuvis liels retums.” Lūk ko par albuma tapšanu stāsta pati Aija: “Iedvesma šim albumam nāk no maniem dēliem un manas būšanas par māti. Skaņdarbi tapa 2020. gada laikā, kad biju apradusi ar jauno lomu būt par divu bērnu māmiņu, un es sāku izbrīvēt sev laiku, lai atkal piesēstos pie klavierēm un uzspēlētu. Rakstot jaunos skaņdarbus, es pieķēru sevi, ka daudz domāju par saviem mazuļiem un par laiku, kad viņus vēl gaidīju, tādēļ šķiet, ka ar šiem skaņdarbiem es it kā izstāstu savu mazuļu gaidīšanas stāstu, un mēģinu izpaust savas sajūtas.” 

Vairāk par jaunā albuma tapšanu var lasīt Aijas intervijā ar Kanādiešu radio raidījuma vadītāju un mūzikas rakstnieku Kevin Press.
Albums krāsaina vinila formātā ražots tepat Latvijā, rūpnīcā “Semikols” un to, tāpat kā albuma digitālo versiju iespējams pasūtīt Aijas Bandcamp lapā; https://aijaalsina.bandcamp.com/album/creation
Mūzikas straumēšanas vietnēs kā Spotify u.c. albums “Creation” iznāks šī gada novembrī, un to koordinē Aijas digitālais izplatītājs “Tone Tree Music” no Nešvilas, ASV. Albuma vizuālo noformējumu veidojusi māksliniece Evija Šaitere.

 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku