Multiinstrumentālistes “Violin Diivas” nāk klajā ar aizraujošu un izglītojošu projektu “Dziesmai pa pēdām”

Multiinstrumentālistes “Violin Diivas” nāk klajā ar aizraujošu un izglītojošu projektu “Dziesmai pa pēdām”

Multiinstrumentālistes “Violin Diivas” nāk klajā ar aizraujošu un izglītojošu projektu “Dziesmai pa pēdām”

Vijoļu duets “Violin Diivas” dibināts pirms 3 gadiem. Tajā apvienojušās divas talantīgas un radošas multiinstrumentālistes Inese Fedorovska un Lelde Zaržecka. Pamatojoties uz programmas “Latvijas skolas soma” veiksmīgo iepriekšējo pieredzi (“Redzēt skaņu”) duets piedāvā jaunu nodarbību - "Dziesmai pa pēdām” par šobrīd aktuālo dziesmu svētku tēmu.
Muzikāli izglītojošā nodarbība “Dziesmai pa pēdām” stāsta par Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku mantojumu Latvijas kultūrā. Bērniem un jauniešiem saistošā valodā tiek izskaidroti svētku rašanās pirmsākumi - neskatoties uz sarežģīto tematu, stāstījums ir vienkāršots un krāsains, lai skolēniem veicinātu izpratni par svētku nozīmi Latvijas kultūras attīstībā. Stāstījumu papildina dažādi mūsdienīgi video elementi, kas palīdz noturēt jauniešu uzmanību un aizrautīgi iepazīstina ar Latvijas tik svarīgo kultūras fenomenu.
Nodarbībā apskatīti tādi temati kā - dziesmu svētku vēsture, latviešu tradicionālie tautas tērpi, Dziesmu svētku karogs, deju svētki, Mežaparka estrāde dažādos laikos, kā arī nozīmīgākās kora dziesmas, bet svaigu vēsmu stāstījumam piešķir pārsteidzoši fakti par Dziesmu svētkiem. Šī aizraujošā nodarbība pieejama gan digitāli, gan arī klātienē, lai neskatoties uz nestabilo epidemioloģisko situāciju valstī, pēc iespējas vairāk bērnu un jauniešu to varētu piedzīvot savām acīm.
Radot nodarbību, duets vēlējās izveidot mācību materiālu par dziesmu svētkiem tieši šajā gadā, kad risinās Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki īpašajā režīmā vairāku mēnešu garumā. Nodarbība ikvienam jaunietim dos iespēju izprastu fenomenālo svētku pirmsākumus, laika ritējumu un patieso nozīmi. Šī nodarbība būtu noderīga ne tikai skolēniem, bet arī katram, kas kaut reizi piedalījies vai apmeklējis dziesmu un deju svētkus.
Violin Diivas:

“..Plānojot nākamo “Skolas somas” nodarbību pārskatījām šī gada kultūras aktivitātes un sapratām, ka, nenoliedzami, lielākais notikums ir šī gada bērnu dziesmu svētki. Mums abām par lielu pārsteigumu secinājām, ka nākam no pilnīgi pretējām nometnēm - Inese piedalījusies visos līdz šim esošajos svētkos un ir stāvā sajūsmā par tiem, savukārt Lelde apmeklējusi vienu koncertu un dzirdējusi vien mokošu pieredzi no dalībniekiem. Uzlikām sev teju "neiespējamo misiju" - izveidot tādu nodarbību, kas būtu aizraujoša abām šīm "nometnēm"!..” 

Dueta “Violin Diiva” mērķis ir izglītot jauniešus tādā veidā, kādā viņi ir pieraduši komunicēt savā starpā ikdienā - iekļaujot populārās mūzikas aranžijas, "memes" dažādus salīdzinājumus ar aktuāliem seriāliem utml.

“..Mēs centāmies runāt tā, lai radītu iespaidu it kā draugs draugam stāsta par brīvdienu ceļojumu. Vēlējāmies izvairīties no monotona tradicionālā skolotāja toņa, un šķiet, ka tas ir izdevies tiešām veiksmīgi!..”

piebilst Inese Fedorovska un Lelde Zaržecka. 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku