Gupalo un Osokins ar jaunu koncertprogrammu sveic valsts svētkos

Gupalo un Osokins ar jaunu koncertprogrammu sveic valsts svētkos

Gupalo un Osokins ar jaunu koncertprogrammu sveic valsts svētkos

Mūziķu tandēms – dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo un pianists Andrejs Osokins – radījuši jaunu koncertprogrammu "Mēness starus stīgo", kas izveidota īpaši Latvijas valsts svētku laikam rudenī. Pirmatskaņojumu tā piedzīvos 12. novembrī plkst. 19.00 Jelgavas kultūras namā, kam sekos koncerts 13. novembrī plkst. 18.00 ZEIT Lielajā zālē Līgatnē.

Programmā iekļauti izcilākie un emocionālākie latviešu komponistu skaņdarbi klavierēm solo un klavierēm četrrocīgi, kā arī dvēseliskās, gleznainās un krāšņās Emīla Dārziņa un Alfrēda Kalniņa dziesmas un latviešu tautasdziesmas īpaši veidotās aranžijās. Izskanēs Emīla Dārziņa "Teici to stundu, to brīdi", "Kā zagšus, tik lēnām", "Vēl tu rozes plūc", "Mana laime", "Aizver actiņas un smaidi", "Rezignācija", Alfrēda Kalniņa "Brīnos es", "Sapņu tālumā" un "Līst klusi", tautasdziesmas "Tumša nakte, zaļa zāle" , "Kumeliņi, kumeliņi", "Pūt, vējiņi", "Ai, jel manu vieglu prātu" un daudz citu dziesmu un skaņdarbu.

Katrīna Gupalo stāsta:

"Šogad vēlējos valsts svētkus piedzīvot īpaši – būt klātesoša, radīt ko tādu, kas ļautu man vienlaikus ne tikai personīgi piedzīvot, bet arī sniegt šo svētku saviļņojošās emocijas citiem, vairojot piederības sajūtu Latvijai. Latviešu solo dziesmas mēs ar Andreju izpildīsim daudz intīmākās versijās, radot dziļi personisku un apgarotu svētku sajūtu."

"Latviešu klaviermūzikai manā repertuārā allaž bijusi īpaša nozīme un ļoti priecājos, ka nu šajā mūzikā tiksimies arī kopā ar Katrīnu. Programmas ideja aizsākās jau 2018. gadā, kad devāmies mūsu pirmajā ASV tūrē un līdznostatījām latviešu un amerikāņu komponistu daiļrades dažādu žanru mūzikā. Nu programmu esam attīstījuši, bagātinājuši un nevaram sagaidīt, kad varēsim dalīties tajā ar klausītājiem,"

stāsta Andrejs Osokins.

Tuvākajā laikā gaidāmi arī citi Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina koncerti. Katrīna Gupalo ar solo programmu "Tauriņa samtainā smarža" 16. oktobrī viesosies Dobeles koncertzālē "Zinta" un 24. oktobrī Lūznavas muižā. Andreja Osokina klaviermūzikas koncerts "Osokins – Bēthovenam" 29. oktobrī izskanēs Jēkabpilī Krustpils kultūras namā, savukārt 16. novembrī pianists uzstāsies jaunā "Yamaha" koncertflīģeļa ieskandināšanas koncertā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas koncertzālē.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku