"Lielajā dzintarā" būs vērienīgs valsts svētku koncerts "Latvijai 103"

"Lielajā dzintarā" būs vērienīgs valsts svētku koncerts "Latvijai 103"

"Lielajā dzintarā" būs vērienīgs valsts svētku koncerts "Latvijai 103"

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" notiek sagatavošanās darbi svinīgam Latvijas 103. jubilejas koncertam, kurā diriģenta Māra Sirmā virsvadībā vērienīgus skaņdarbus izpildīs Latvijas spožākie akadēmiskās mūzikas izpildītājmākslinieki un solisti.

Svētku priekšvakarā — trešdien, 17. novembrī pulksten 19 — klausītājus plānots uzņemt uz koncertu klātienē, lai baudītu to Lielās zāles izcilajā akustikā, bet 18. novembrī pulksten 17 vakarā svinīgo programmu varēs atkārtoti piedzīvot Latvijas Reģionālās televīzijas kanālā ReTV, kā arī koncertzāles "Facebook" un "Youtube" kontos no jebkuras vietas pasaulē.

Šogad jau par tradīciju kļuvušās valsts svētku koncerta programmas mākslinieciskā vadība nodota latviešu koru kultūras virzītāja, diriģenta un vizionāra Māra Sirmā rokās, kurš ar sev raksturīgo monumentālo vērienu radījis daudzpusīgu koncerta programmu divās daļās, raksta Hartmane.

Uz Liepājas koncertzāles skatuves kopā muzicēs ērģelniece Iveta Apkalna, sitaminstrumentālists Rihards Fedotovs, obojists Pēteris Endzelis, komponists un pianists Raimonds Tiguls, bet pilnskanību piešķirs Valsts akadēmiskais koris "Latvija" vienotā skanējumā ar koncertzāles mājiniekiem — Liepājas Simfonisko orķestri.

"Svētku koncerta programmu esmu veidojis uz trīs tā saucamajiem vaļiem jeb šajā gadījumā komponistiem. Pirmais — Raimonda Tigula monumentālais skaņdarbs "Jūras grāmata", kas atbilstoši mūsu Valsts svētku reizei savā būtībā ietver gan vēlējumu, gan atskatu uz pagātni, gan vēstījumu uz nākotni. Otrais — simboliskākie un skaistākie piemēri no Imanta Kalniņa simfoniskās un kormūzikas viņa nenosvinētās 80. jubilejas gadā. Trešais — ļoti interesanta, bet Latvijā maz zināma muzikālā personība, kas arodu slīpējis pasaules augstskolās — Rihards Fedotovs un viņa radītie mūsdienu mūzikas piemēri,"

ar skaņdarbu izvēli iepazīstina programmas mākslinieciskā koncepta autors, diriģents Māris Sirmais.

Pateicoties Liepājas koncertzāles digitālajām iespējām, koncerts būs pieejams apmeklētājiem kā klātienē, tā jebkurā vietā Latvijā un plašajā pasaulē. Bezmaksas translācija ceturtdien, 18. novembrī, pulksten 17 būs skatāma Latvijas Reģionālās televīzijas kanālā ReTV, koncertzāles mājaslapā, kā arī "Lielā dzintara" "Youtube" un "Facebook" kanālos. Koncerta vadītājs būs muzikologs Edgars Raginskis.

Kā norāda organizatori, koncerts klātienē notiks tikai gadījumā, ja klātienes koncerti apmeklētājiem būs pieejami. Koncerts notiks, ievērojot aktuālos pasākumu apmeklēšanas un epidemioloģiskās drošības nosacījumus un būs pieejams ierobežotam cilvēku skaitam.

Pasākuma organizators SIA "Lielais Dzintars" biļetes uz klātienes koncertu aicina rezervēt un izpirkt līdz 2021. gada 16. novembrim, kad būs zināmi kultūras pasākumu apmeklēšanas nosacījumi. Rezervāciju veikšanai un uzziņām organizatori aicina sazināties ar koncertzāles informācijas centru.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku