SKANi izdod laikmetīgās mūzikas albumu – veltījumus kamerorķestrim “Sinfonietta Rīga”

SKANi izdod laikmetīgās mūzikas albumu – veltījumus kamerorķestrim “Sinfonietta Rīga”

SKANi izdod laikmetīgās mūzikas albumu – veltījumus kamerorķestrim “Sinfonietta Rīga”

Nacionālā ierakstu kompānija SKANi izdod albumu “Sinfonietta Rīga: Dzenītis, Buravickis, Leimane, Paidere”. Ierakstā piedalās kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”, saksofonists Aigars Raumanis un diriģents Normunds Šnē.
SKANi izdotajā albumā “Sinfonietta Rīga: Dzenītis, Buravickis, Leimane, Paidere” iekļautie skaņdarbi ir komponistu un “Sinfonietta Rīga” sadarbības rezultāts. “Laikmeta nogrieznis, kurā mēs dzīvojam, ir Latvijā radītas mūzikas krāšņākais laiks”, tā par šīs mūzikas aktualitāti izsakās diriģents Normunds Šnē.
Albumā iekļauti četri opusi: Rutas Paideres “Tempera” (2012), Andra Dzenīša “Euphoria” (2017), Platona Buravicka koncerts saksofonam un kamerorķestrim “Plastmasas temperatūra” (2019) un Linda Leimanes “Ray-bows” (2019), kura pirmatskaņojums notika nesen – 2021.gadā. 

"Šnē par iekļauto komponistu mūziku ir gandarīts, jo tā atspoguļo latviešu laikmetīgās mūzikas garu caur “daudzveidību stilistikā, paņēmienos, domāšanā eleganti savijas ar prasmi, zināšanām un galvenokārt – talantu un personību valdzinājumu. Šie ir opusi, kuri ir izrādījušies nozīmīgi un paliekoši kā skaņu zīmes, kas ļauj uz brīdi apturēt laiku un aizvērtām acīm izbaudīt notikumu plūdumu komponistu izvēlētajā estētikā. Mūzikas inspirētās domas brīžiem var kļūt ļoti nepieradinātas; ir liela iespējamība, ka fantāzijas uzburtie tēli būs pirmreizīgi saviļņojoši. Bet, patiesībā, mēs uz to tiešām ļoti ceram.” 

Mūzikas pētnieks Armands Znotiņš īpaši izceļ “Sinfonietta Rīga” nozīmīgo sadarbību ar komponistiem, kuras rezultātā ir tapis ievērojams skaits jaundarbu:

“Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” izveidots relatīvi nesen – 2006. gadā. Piecpadsmit gadi – uz kultūras vēstures fona tas ir viens elpas vilciens. Taču patiesībā tas ir arī ļoti daudz – īpaši jau teātrī, kur piecpadsmit gadu laikā var mainīties pilnīgi viss. Kino un dejas mākslā, protams, tāpat. Un mūzika neatpaliek, ko parāda kaut vai apjomīgais kamerorķestrim “Sinfonietta Rīga” adresēto jaundarbu klāsts – šādā laika posmā agrākie jaunie, daudzsološie un izaicinošie modernisti kļūst par klasiķiem, viņiem pievienojas vēl nebijušas paaudzes komponisti, un tajā pašā laikā izrādās, ka vēl joprojām aktīvi strādā iepriekšminēto klasiķu skolotāji. Arī šādā kontekstā albumā pārstāvēto komponistu izlase ir zīmīga – divi no viņiem reprezentē 70. gados dzimušo avangardistu paaudzi, savukārt divi pārējie – autorus, kuri sevi spoži pieteica aptuveni tos pašus piecpadsmit gadus vēlāk.”

Albums “Sinfonietta Rīga: Dzenītis, Buravickis, Leimane, Paidere” no 10. decembra pieejams ierakstu tirdzniecības vietās Latvijā un visā pasaulē, kā arī populārākajās mūzikas lejupielādes un straumēšanas platformās.
SKANi ir vienīgā mūzikas ierakstu izdevniecība Latvijā ar plašu starptautisku izplatītāju tīklu.
Pateicoties sadarbībai ar partneriem ASV, Nīderlandē un Lielbritānijā, SKANi izdotie latviešu mūzikas CD nonāk tirdzniecībā 80 pasaules valstīs, kā arī visās digitālajās mūzikas platformās – Spotify, iTunes, Amazon Prime un citās. Pērn SKANi albumi sasniedza 600 000 klausītāju lielu auditoriju. SKANi ir Latvijas Mūzikas informācijas centra zīmols, kas darbojas, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda un Kultūras Ministrijas atbalstam.

Albumu var iegādāties pie mums interneta veikalā- https://muzikaspasaule.lv/cd/sinfonietta-rīga-dzenītis,-buravickis,-leimane,-paidere-detail


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku